Daugavpilī plānots bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes laukums

Pusmiljonu vērtā bioloģiski noārdāmo atkritumu laukuma Daugavpilī mērķis ir samazināt apglabāto atkritumu apjomu poligonā Demenē un veicināt atkritumu vairākkārtēju izmantošanu. Daugavpils dome atbalsta projekta, kuru par trešdaļu finansē Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonds, īstenošanu.

Daugavpilī plānots bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes laukums
00:00 / 03:27
Lejuplādēt

Pašvaldības un privātajās teritorijās savāktās lapas, zāle, zari kļūs par masu, ko tālāk izmantot apstādījumu veidošanai. Patlaban šī zaļā masa nonāk kopējā masā Daugavpils novada Demenes pagasta Cinīšu atkritumu poligonā, bet tas ir dārgi un neizdevīgi.

Kā vieta jaunajam laukumam izraudzīts viens no Daugavpils mikrorajoniem – Judovka. Tur atvērts arī Daugavpilī pirmais dalīto atkritumu laukums. Ja tas ir papīrs, metāls vai plastmasa, smakas nav. Kā būs ar biomasu – iedzīvotāji ir neziņā.

Primāri iebildumu pret šo vietu nav Pilsētbūvniecības un vides komisijai; tas drīzāk pilsētai būs ieguvums, apliecināja Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta vadītāja Santa Pupiņa, tomēr apkaimes iedzīvotājiem būs iespēja izteikt savu viedokli par šāda objekta klātbūtni mikrorajonā.

To, ka problēmām ar topošo laukumu, kas ir ES projekts, nevajadzētu būt, teica arī Daugavpils Komunālās saimniecības pārvaldes vadītājs Aivars Pudāns.

Savā ziņā tā ir bioloģiskā – zaļā – materiāla atgriešana apritē, jau jaunā, komposta veidolā, un šo masu var izmantot lietderīgi, kā vēl vienu plusu laukuma izveidei minēja Daugavpils Komunālās saimniecības pārvaldes vides inženieris Kaspars Laizāns.

Plānots, ka bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes iekārtas un kompostēšanas laukums ar pārstrādi 2 tonnas gadā Daugavpilī taps tuvāko divu gadu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt