Ārpus Rīgas

Labdarības akcijā "Dzīvo vesels" Jēkabpilī veiks bezmaksas konsultācijas un operācijas

Ārpus Rīgas

Nedaudz pieaugs valsts apmaksāto rezidentu vietu skaits

Daugavpilī cīņā pret nelegālo zveju palielina inspektoru skaitu

Daugavpilī cīņā pret nelegālo zveju palielina inspektoru skaitu

Lai cīnītos pret nelegālo nozveju, Daugavpils pilsētā nolemts palielināt zivju inspektoru skaitu – pašreizējiem sešiem pašvaldības zivju inspektoriem piepulcēsies trīs kontrolieri.

Daugavpils pilsētas Komunālās saimniecības pārvalde ik gadu pilsētas ūdenskrātuves papildina ar zivju mazuļiem, taču makšķernieki, lietojot nelegālas zivju ķeršanas ierīces vai pārsniedzot pieļaujamo makšķerēšanas rīku skaitu, mēdz nodarīt postu, samazinot zivju krājumus ezeros. 

Līdz šim pilsētā līdztekus Valsts vides dienesta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes inspektoriem kontroli veica seši pilsētas Komunālās saimniecības speciālisti. Tagad zivju inspektoru skaits palielināts vēl par trim. Tādējādi kontroles ūdenstilpēs varēs pastiprināt.

Jauno inspektoru vidū ir arī brīvprātīgie, kuriem, kā apliecina pilsētas pašvaldības Komunālās saimniecības pārvaldes vides inženieris Kaspars Laizāns, sāp sirds par malu zveju un garajiem tīkliem, kas tiek izvilkti reidu laikā. "Tie ir tēvs un dēls, kas dzīvo pie Šūņu ezera, audzē muškāpurus," teica Laizāns.

Daugavpils ir ar ezeriem viena no bagātākajām pilsētām valstī. Pilsēta cenšas ezerus un to krastus sakopt, padarīt pieejamākus atpūtniekiem. Pašvaldība ezerus papildina ar zivju mazuļiem, lai ūdenstilpes būtu pievilcīgas makšķerniekiem, kas nepiekopj nelegālo rūpalu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti