Rīta Panorāma

Ziemeļvalstis nevienojas par ieceļošanas aizliegumu no Krievijas

Rīta Panorāma

Latvijā vāc naudu "Bayraktar" ukraiņiem

Dānijā vienojas par ilgtspējīgumu apģērbu industrijā

Dānijas modes pārstāvji vienojas līdz 2030.gadam sākt ražot tikai ilgtspējīgi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vairāki Dānijas tekstiluzņēmumi, apģērbu ražošanas kompānijas un organizācijas vienojušās īstenot ilgtspējīgāku un "zaļāku" politiku. Sarežģītākais uzdevums būs nodrošināt apģērbu nodošanu otrreizējai pārstrādei.

"Lielais izaicinājums, kas mūs sagaida," skaidroja "Salling Group" pārstāvis Henriks Vinters Olesens, "ir izplānot katra apģērbu gabala ceļu no ražotāja līdz pircēja skapim un tālāk līdz otrreizējās pārstrādes konteineram." 

Apģērbu ražotājiem arī nāksies apzināt un rūpīgāk plānot izejmateriālu izmantošanu. Mērķis ir ambiciozs – panākt, lai visi tekstilizstrādājumi un apģērbi 2030. gadā būtu ilgmūžīgi un tajos būtu vismaz 40 procenti atkārtoti izmantojamo materiālu.

Eiropā pieaug drēbju patēriņš, un eksperti aprēķinājuši, ka gadā katrs iedzīvotājs vidēji izmanto 15 kilogramus tekstilizstrādājumu.

Dānijas ikgadējās modes nedēļas laikā vienošanos noslēdza desmit uzņēmumi un trīs organizācijas, un to pārstāvji atzina, ka apģērbu industrija ir viens no lielākajiem "klimata izmaiņu grēciniekiem". Esot pienācis laiks kaut ko darīt, lai šo situāciju mainītu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti