Dabas sargi pārbaudē tirgū raugās, lai netirgo aizsargājamus augus

Jāņu zāļu ziedēšanas laikā cilvēki aktīvi plūc ziedus un pin vainagus. Lai pārliecinātos, vai pārdevēji netirgo aizsargājamos augus, uz Rīgas Centrāltirgu devās Dabas aizsardzības pārvalde.

Īsi pirms Jāņiem Rīgas Centrāltirgū ir svētku sajūta – cilvēki kāro iegādāties ne tikai gardumus svinībām, bet arī smaržīgus jāņuzāļu pušķus.

“Tie visi ir no dārza un drusciņ pašaudzēts. Lilijas, rozītes un kaut kādi sīkumiņi,” stāsta ziedu pārdevēja Aina.

“Es meklēju pļavu puķes. Manai mazmeitiņai Līgo svētkiem bērnudārzā nepieciešams vainadziņš,” saka pircējs Nikolajs.

“Skatos, kur ir lētāk. Bet visas ir skaistas,” saka pircēja Gaļina.

Pļavās aug daudz krāšņu augu, tomēr ne visus ir atļauts plūkt un pārdot. Lai svētku vainagā vai pušķī neiemaldītos kāds reti sastopams augs, Dabas aizsardzības pārvalde par tiem aktīvi informē sabiedrību.

“Mēs vēlējāmies noskaidrot, cik sabiedrība ir izglītota šajā ziņā un kā mūsu izglītības darbs ir bijis,” norāda Dabas aizsardzības pārvaldes vecākā eksperte Lauma Krišāne.

Starp pircēju burzmai zaļos kreklos tērpušies pavīd Dabas aizsardzības pārstāvji. Ejot garām košiem ziediem, eksperti vēro, vai pārdevēji ievēro likumu un netirgo aizsargājamos augus.

“To, ko paši audzējam, to arī tirgojam. (..) Tādus [aizsargājamus augus] taču neviens netirgo un neaudzē. Jāsaprot, ka tādas nedrīkst ne tirgot, ne audzēt,” saka ziedu pārdevēja Aina.

“Viss ir manis pašas izaudzēts, un pati vākusi,” apliecina ziedu pārdevēja Ligita.

Pateicoties izglītojošiem pasākumiem un dažāda veida informācijai, ar katru gadu tiek konstatēti arvien mazāk pārkāpumu, norāda Dabas aizsardzības eksperti.

“Savvaļas augi ir saplūkti, bet tie ir normāli augi un nav aizsargājami. Liekas – viss ir kārtībā,” secina Dabas aizsardzības pārvaldes vecākais inspektors Rihards Miķelsons.

Vēlamais rezultāts ir sasniegts – aizsargājamie augi netiek pārdoti. Visas lauku puķes zied, bet dažas lai jau paliek pļavā!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt