Dabas pētnieki sola labu ogu un sēņu ražu

Pļavās un mežos, attiecīgi arī uz tirgus letēm  jau parādījušās pirmās zemenes. Labāko sēņu vietu zinātāji atrod arī pirmās gailenes, sēņu pētnieki jau atraduši arī citas ēdamās sēnes -  esot manītas arī pirmās lācenītes jeb apšu  bekas. 

Šis gads pēc biologu domām, meža velšu ziņā īpaši neatšķiras no citiem gadiem - ja būs labvēlīgi laika apstākļi, gaidāma laba gan meža ogu, gan sēņu raža, atliek vien neslinkot un doties meža velšu meklējumos, saka dabas pētnieki.  

Izrādās - pat meža zemenēm ir vairākas šķirnes, ja tā var teikt par meža veltēm, stāsta bioloģe un tūrisma speciāliste Jolanta Bāra.

Spradzene ir nedaudz lielāka par meža zemeni, būtībā tā izskatās līdzīgāka mājas zemenei, lapas mazliet lielākas, odziņa ir lielāka kā panīkusi mājas zemene. Un par spradzeni to sauc tāpēc, ka, ogu noraujot, tā nāk ar paukšķi, stāsta Bāra. Spradzenes aug tikai pļavās, bet blakus var augt gan meža zemenes, gan spradzenes.

Mihails no Lauceses pagasta ir pirmais Daugavpils tirgū ar gailenēm: “Pats aizvakar trīs litrus gaileņu salasīju, šodien trīs puslitra burciņas, ja būs labs laiks, būs arī bekas un baravikas.”

Biologi gan saka, ka pirmās sēnes mežos atrodamas kopš agra pavasara, bet sēņu raža atkarīga no dabas apstākļiem. Baravikas gan būs vēlāk, uz augustu.

Šis gads meža velšu ziņā un to augšanas un gatavības pakāpē stipri neatšķiras no citiem gadiem, jāķer moments un šīs veltes jāievāc, uz aktīvo atpūtu dabā mudina dabas pazinēji.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti