Dabas pētnieki: Lācis galvaspilsētas tuvumā nav nekas unikāls

Kāds iedzīvotājs nosūtījis likumsargiem fotogrāfiju ar, iespējams, lāča ķepas nospiedumu. Pēc tās gan nav nojaušams dzīvnieka lielums. Arī dabas pētnieki nenoliedz, ka lāča klātbūtne Pierīgā ir ticama. 

Plakanciema iedzīvotājs Andris lāci savulaik sastapis Alūksnes mežos. Par to, ka ķepainis varētu būt sastopams arī viņa dzīvesvietas apkaimē, Andris rīta pusē uzzinājis no medniekiem.  “Kokā kāpt nav jēgas, jo viņš ātrāk tiks. Labāk viņu nesatikt. Mēs iesim savu ceļu, lai viņš iet savu ceļu,” saka Andris. Tikmēr Oļegs ir mierīgs par lāci: “Te apkārt ir suņi, tāpēc viss ir normāli it kā. Lāci neesmu saticis.”

Plakanciems atrodas aptuveni 30 kilometru attālumā no galvaspilsētas. Pētnieks Jānis Ozoliņš stāsta – lācis galvaspilsētas tuvumā nav nekas neparasts. 80.gados pekainis manīts Zolitūdes apkaimē.

Ozoliņš nenoliedz, ka arī Plakanciema pusē varētu uzturēties lācis vai neliela lāču kompānija: “Tas nenotiek bieži, bet šis pēdējais gadījums ir apmēram ar 2-3 nedēļu intervālu, kad lācis pats bija novērots un viņa pēdas netālu no Jelgavas.”

Pētnieks gan norāda – arī āpša priekšķepas nospiedums ir ļoti līdzīgs lāča priekšķepas nospiedumam. Tas gan ir vairākas reizes mazāks. Tāpēc sociālajos tīklos publicētajai bildei būtu vajadzīgs kāds priekšmets izmēra precizēšanai.

Pētnieks norāda - ja gadās lāci sastapt, noteikti nevajadzētu mēģināt viņu fotografēt vai citādi traucēt.

“Tuvoties nevajadzētu, drīzāk lēnām, ar cieņu atkāpties. Un nevajadzētu baidīties, ja lācis pieceļas pakaļkājās, jo tas vienkārši nozīmē, ka viņš labāk grib saskatīt jūs vai kādu citu objektu, no kā viņš varbūt baidās ne mazāk, kā jūs no viņa,” skaidro Ozoliņš. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti