Dabas muzejā notiks tradicionālā sēņu izstāde

No 9. līdz 13. septembrim notiks tradicionālā rudens izstāde „Sēņu dienas 2020” Latvijas Nacionālajā dabas muzejā, informēja muzeja pārstāve Polīna Šķiņķe.  Izstādes veidotāji katru dienu nodrošinās jaunus eksponātus, un konsultācijas sniegs vadošie sēņu pētnieki.

Sēņu izstādē Dabas muzeja speciālisti piedāvās iepazīt Latvijas sēņu daudzveidību. Katru dienu tiks ievākts jauns materiāls, un atrastās sēnes būs sakārtotas apmeklētājiem ērti uztveramās grupās – ēdamās, neēdamās, indīgās un aizsargājamās –, turklāt norādīts ne tikai sugas nosaukums, bet ēdamajām sēnēm arī ieteicamais apstrādes veids.

Izstādes tapšanas procesā jau daudzu gadu garumā izveidojusies laba sadarbība ar apmeklētājiem – pateicoties aicinājumam nest uz izstādi savus atradumus, mikologu rokās nonākuši patiešām vērtīgi un interesanti sēņu eksemplāri. Arī šoreiz muzeja sēņu pētniece Inita Dāniele iedrošina: „Uz izstādi drīkst nākt ar savām sēnēm, gaidīsim arī sēnes no Rīgas mazdārziņiem, jo ne vienmēr vērtīgi atradumi ir tikai tālos un biezos mežos, un pētniekiem sēņu situācija apdzīvotās vietās ir mazāk zināma.”

Par vērtīgu informācijas avotu kļuvusi arī aktīvā saziņa ar sēņotājiem sociālajos tīklos. Jau vairāku gadu garumā pieaug saņemto sēņu fotoattēlu un konsultāciju pieprasījumu skaits. Muzeja mikoloģes arī turpmāk labprāt atbildēs uz jautājumiem, tomēr, lai attālināti to varētu precīzāk izdarīt, speciālistes aicina sūtīt fotogrāfijas, kurās redzama ne tikai sēnes cepurīte, bet arī tās apakša, kātiņš, kā arī vide, kurā sēne atrasta. Bieži būtiski ir pārliecināties arī par sēnes smaržu.

Apmeklētāji tiek aicināti ņemt vērā, ka drošam muzeja apmeklējumam ir jāievēro pastāvošie noteikumi un pret tiem vajadzētu izturēties atbildīgi un ar sapratni. Īpaši jāplāno ierašanās muzejā, ievērojot darba laiku, norēķiniem jāizmanto maksājumu kartes un jāseko muzeja darbinieku un telpās izvietotajiem norādījumiem. Izstādē vienlaikus drīkstēs atrasties 30 personas.

Skolēnu grupām (2.–7. klase) pieejama nodarbība „Raibā sēņu pasaule”. Tā ietver izstādes apskati, sēņu iepazīšanu un darba lapu aizpildīšanu. Uzzināt vairāk par piedāvājumu un pieteikties ekskursijām iespējams darba dienās no pulksten 9.00 līdz 17.30, zvanot pa tālruni 67356051.

Izstādes laikā, no 9. līdz 13. septembrim, pērkot izstādes biļeti, muzeja kasē varēs iegādāties „Lielo Latvijas sēņu grāmatu” ar 20% atlaidi.

Dabas muzeja mikologi atgādina – nezināmas un iepriekš neredzētas sēnes uzturā lietot nedrīkst!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt