Dabas muzejā izrādīs lērumu sēņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā (LNDM) norisināsies izstāde „Sēņu dienas 2021”  no 23. līdz 26. septembrim, informēja muzeja pārstāve Polīna Šķiņķe. Izstādes veidotāji katru dienu apmeklētājus sagaidīs ar jauniem eksponātiem, un konsultācijas sniegs vadošie sēņu pētnieki.

LNDM muzeja pārstāve Diāna Meiere
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

Ikgadējā sēņu izstāde ir gaidīts notikums ne tikai apmeklētājiem, bet arī tās veidotājiem. Izstādes nedēļā katru rītu  muzeja mikoloģes Inita Dāniele un Diāna Meiere kopā ar citiem muzeja darbiniekiem dodas uz daudzu gadu desmitu garumā labi iepazītām tuvākām un attālākām vietām, lai ievāktu apjomīgu un daudzveidīgu izstādes materiālu – ēdamās, neēdamās, indīgās un atsevišķas aizsargājamās sēnes.

Uzdevums nav vienkāršs, jo iespaidīgs sēņu sugu skaits ir tikai viena izstādes veidošanas puse. Nopietni centieni tiek pielikti, lai apmeklētājiem parādītu pēc iespējas lielāku daudzveidību, sniegtu iespēju salīdzināt šķietami līdzīgās sēņu sugas un attīstītu prasmes tās atšķirt, apgūstot dažādas pazīmes – no sēnes formas un uzbūves līdz kātiņa un cepurītes toņiem un smaržai.

Līdzās Latvijas sēnēm izstādē varēs aplūkot muzeja krājuma priekšmetus – dzīvniekus, kas ēd un neēd sēnes. Tāpat apmeklētājiem būs iespēja iepazīt muzeja vēstures līniju, kas tapa, sagaidot muzeja 175. jubileju aizvadītajā gadā, bet dienasgaismu ieraudzīs tikai tagad.

Kā ierasts, apmeklētāji aicināti nest uz izstādi savus atradumus, jo tādējādi mikologu rokās var nonākt vērtīgi sēņu eksemplāri. Taču Dabas muzeja mikologi atgādināja – nezināmas un iepriekš neredzētas sēnes uzturā lietot nedrīkst!

24. septembrī no plkst. 17.00 līdz 17.30 mikoloģes tiksies ar interesentiem Dabas muzeja “Facebook” tiešraidē no izstādes, lai sniegtu konsultācijas un dalītos pieredzē. 

Izstāde „Sēņu dienas 2021” – drošs pasākums

  • apmeklētājiem ar Covid-19 vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātiem;
  • bērniem no 12 gadu vecuma, uzrādot pēdējās 48 h veiktu Covid-19 testa sertifikātu ar negatīvu rezultātu. Bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja bez Covid-19 sertifikāta.

Ieeja izstādē ar sejas masku (izņemot bērnus līdz 7 g.v.).

Norēķiniem apmeklētāji aicināti izmantot maksājumu kartes, kā arī sekot muzeja darbinieku un telpās izvietotajiem norādījumiem.

Skolu grupas aicinātas pieteikties īpaši sagatavotam klātienes un attālinātajam muzejpedagoģiskajam piedāvājumam par sēnēm no 29. septembra līdz 1. oktobrim. Izstādē grupu pieteikumi netiks pieņemti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti