Dabas mīļotājus aicina janvārī vērot putnus

Lai popularizētu aktīvu dzīvesveidu brīvā dabā un gūtu papildu motivāciju ziemas baudīšanai, visu janvāri Latvijas Dabas fonds (LDF) aicina vērot putnus un ziņot par tiem portālā dabasdati.lv, vēsta LDF pārstāve Nora Rustanoviča.

Janvāra putnu novērojumu akcija notiek jau vairāk nekā 10 gadus, lai gūtu visaptverošāku priekšstatu par Latvijā ziemojošajiem putniem un norisēm dabā.

“Putnu vērotāju janvāra sacensības ir brīvprātīgs pasākums – katrs meklē putnus pēc savām iespējām un ieinteresētības pakāpes,” savulaik norādīja Putni.lv moderators un šīs tradīcijas koordinēšanas aizsācējs Agris Celmiņš. "Nedz iegūtie cipari, nedz arī pozīcija reitinga tabulā nav pats svarīgākais. Vērtīgākais ieguvums ir interesanti novērojumi katram pašam - meklēšanas azarts un atrašanas prieks, un visiem kopā - jaunas ziņas par ziemojošiem putniem Latvijā."

Tomēr bez janvāra putnu vērošanas izaicinājuma rezultātu novērtēšanas neiztiks arī 2016.gadā, kad ir paredzēti vairāki akcijas jauninājumi, tostarp vērtēšanā, jo tiks vērtēts lielākais janvārī novēroto putnu sugu skaits, lielākais janvārī nofotografēto putnu sugu skaits, vērtīgākais novērojums un citas kategorijas.

Janvāra putnu vērošanas akcija risināsies līdz 31.janvārim Latvijas teritorijā un teritoriālajos ūdeņos. Lai piedalītos, janvāra mēneša putnu novērojumi jāreģistrē savvaļas novērojumu portālā Dabasdati.lv, kur tos visērtāk un ātrāk reģistrēt ar mobilo lietotni "Dabas dati". 

Putnu vērotāju vidū šī tradīcija – janvārī redzēto putnu saraksta veidošana - neformāli aizsākusies 21.gadsimta sākumā, taču publiskāk akcija notiek kopš 2004.gada.

Šo gadu laikā pavisam kopā reģistrētas aptuveni 170 putnu sugas, kas ir puse no Latvijā fiksētajām 362 putnu sugām. Pērn janvārī tika novērotas 135 putnu sugas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti