Dabas koncertzālē Zosnas ciemā šogad godās hloroplastu

Dabas koncertzāles radošā komanda sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP) par Dabas koncertzāles 2018.gada varoni izvēlējusies dzīvības enerģijas mazo varoni hloroplastu. Tā noslēpumus atklās gan radošās darbnīcas, kurās varēs uzzināt, kā krāsojas lapas un no kā sastāv augu šūnas, gan muzikālajā stāstā, kas atklās, kā skan krāsu gamma, informē pasākuma rīkotāji.

Dabas koncertzāles  šā gada noslēdzošā dabas, mūzikas, zinātnes, video, mākslas un dramaturģijas bezmaksas performance notiks sestdien, 14.jūlijā, Rēzeknes novada Lūznavas pagasta Zosnas ciemā.

 

Šā gada muzikālais stāsts iedalās septiņās dienās. Tas ir laiks, kad hloroplasts atklāj sevi. Mūziķis Ingus Ulmanis skaidro: "Hloroplasts īsti nesaprot savu nozīmi, bet dienu no dienas atklāj, ka nav viens, ka apkārt ir kaimiņi iekš šūnas, un, jo laukā gaišāks, jo visi runīgāki. Ka gaisma ir garda un nevienāda – dažs kumoss sarkanzils, cits zili violets, servēts varavīkšņaini krāsains. Tas atklāj, ka ieviesies visur – aļģēs, puķēs, zālē un kokos, ka, mazs būdams, var darīt lielas lietas. Tieši tāpēc mēs šī gada mūziku ieraudzījām minimālismā. Bez izteiktām tēmām un plašām harmonijām. Bet tās tomēr ir... tikai paslēptas...gleznā. Tas ir kā krāsu sākums. Kā baltā gaisma.

Mēs koncertā to gan salauzīsim, jo meklēsim hloroplasta krāsu – zaļo un zaļās krāsas skaņa ir "do". Šī ir krāsa, kas izkrāso visu pasauli, bet pats varonis to nepazīst, jo atstaro. Tad lai skan "do". Kā paldies hloroplastam par ieelpu, enerģiju un zaļumu."

Koncertam būs divas daļas bez pārtraukuma. Pirmajā daļā gaidāms 40 minūšu stāsts par hloroplastu un otrajā atpazīstamākās tēmas un skaņdarbi no iepriekšējiem gadiem. Radošās darbnīcas apmeklētājus gaidīs no plkst. 19, koncerta sākums pēc saulrieta.

Pasākums ir bezmaksas, un tas notiek brīvā dabā, tādēļ tā rīkotāji iesaka paņemt līdzi pledus, tūristu paklājiņus, saliekamos krēslus un citas lietas, lai varētu vakaru izbaudīt bez raizēm. Būs telšu vietas tiem, kas vēlēsies palikt pa nakti. Alternatīvas naktsmītnes meklējamas šeit.

Aktuālajai informācijai var sekot līdzi Dabas koncertzāles mājaslapā un DAP mājaslapā.

 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti