Dabas izziņas pasākums «Piliens dabas» notiks Mazsalacā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Ūdens un smilšakmens atsegumu iepazīšanai, Salacas upes un apkārtējās  dabas daudzveidības izzināšanai  biedrība „Jauniešu vētra” organizē pasākumu "Piliens dabas", kas notiks 20. augustā Mazsalacā, Valtenberģu muižas parkā.

Pasākuma gaišo dienas daļu no plkst. 16 veidos darbnīcas apkārtējās dabas iepazīšanā. Atklāts dabas draugu programmu, kuras laikā būs iespēja izzināt smilškamens rašanās vēsturi kopā ar ģeologu. Varēs piedalīties spāru pārvēršanās cikla darbnīcā, kurā arī tiks veidoti kuģīši no ezermeldriem. Pasākuma gaitā noskaidros, kurš ir ātrākais un izturīgākais “Salacas burinieks”, izpētīt putnus un noskaidrot visu par bitēm atsegumos. Radošajas darbnīcās būs iespēja realizēt savas ieceres smilšu darbnīcās, apgleznot akmeņus, savukārt aktīvajās nodarbēs pārbaudīt savu līdzsvaru un iemēģināt spēkus alpīnisma trasītē. No koka varēs radīt dabas simbolus.

Paralēli darbnīcām notiks muzikāli priekšnesumi – vijoles, taustiņu un ģitāras skaņās. Mūzika radīs ikdienā trūkstošo rimto mieru, kas gūstams nesteidzoties, neskrienot.

Vakara daļā no plkst. 20 Valtenberģu muižas parks iegūs citas krāsas un noskaņu. Ģitārspēles koncertu pasākuma viesiem dāvās dziesminieks Mikus Frišfelds. Pirms būs paspēts iestiprināties virs ugunskura ceptam “skautu maizītēm” un upesmētru tēju.

No plkst. 21 gaidāma sikspārņu izpēte, „kukaiņu spīdēšana”, kā arī mākslinieciski priekšnesumi dabas tematikā – ūdens glezniecības šovs un ēnu teātris ar pavisam svaigu izrādi “Kaija vārdā Dž. Livingstons”. Ne tikai ēnas varēs redzēt gaismas staros, kad laukā labi jau krēslo, - kukaiņu pētnieki lūkos, kādi naktstauriņi dzīvo muižas parkā pie Salacas upes.

Diena būs piedzīvojumu un pārsteigumu pilna. Ikviens ir laipni aicināts piedalīties pasākumā, palūkoties plašāk, lūkoties dabā, apkārtnē.

Darbnīcas nodrošinās dabas pētnieki Loreta un Andris Urtāni, Latvijas Ornitoloģijas biedrība, biedrība “Ziemeļvidzemes ģeoparks”, biedrība “Pie Kraujas”, biedrība “Mazsalacas aplis”, Mazsalacas Mākslas skola, radošie cilvēki no “Amarana” (smilšu darbnīcas un ebru šovs), koktēlnieks Vilnis Kļaviņš, dziesminieks Mikus Frišfelds, ansamblis "Impro Duo Sound" ar Ilzi Gagaini (vijole) un Maretu Beitiku (klavieres), mūziķe Agrita Gruzdiņa, sikspārņu pētnieks Jurģis Šuba, Latvijas Entomoloģijas biedrība un “Happy Dance Studio” ar ēnu teātri.

Pasākums tiek īstenots pateicoties Latvijas vides aizsardzības fonda un Mazsalacas novada pašvaldības finansiālam atbalstam.

Dalība pasākumā bez maksas.

Pasākuma detalizēta programma pieejama mazsalaca.lv un ej.uz/jauniesuvetra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti