«Dabas datu» mobilā lietotne kļūst pieejamāka viedtālruņu lietotājiem

Pilnveidota iespēja izmantot mobilo ierīču lietotnes, lai ziņotu par novērojumiem dabā. Latvijas Dabas fonda izveidotā lietotne "Dabas dati" no 3.decembra pieejama arī iOS mobilo ierīču lietotājiem. Tā ļauj novērojumus atzīmēt uzreiz kartē.

Lai ziņotu par kādu interesantu novērojumu dabā, lietotājiem būs iespējams atlikt punktveida novērojumus vai nu atrašanās vietā, vai, pārvietojot karti, vietā, kur redzēta suga, Latvijas Radio pavēstīja Latvijas Dabas fonda (LDF) portāla dabasdati.lv redaktore Nora Rustanoviča.

Lietotnes "Dabas dati" izmantošanas instrukcija:

Lietotnē iespējams atlikt tikai punktveida novērojumus - vai nu atrašanās vietā, vai pārvietojot karti - vietā, kur rādas krustiņš.

 

Sugas var izvēlēties caur klasifikatoriem, vai caur meklētāju.

 

Ja suga nav zināma, tad līdzīgi kā portālā, iespējams izvēlēties sugu "Nezināms".

 

Katram novērojumam var pievienot 3 fotogrāfijas, kuras automātiski tiek samazinātas līdz 1100 pikseļiem.

 

Lietotne strādā arī bez interneta pieslēguma - novērojumi tiek saglabāti un nosūtīti tiklīdz ir pieslēgums internetam.

 

Lai karte darbotos bez interneta, vēl esot pie interneta, jāapskata interesējošie reģioni dažādos palielinājumos, šie reģioni tiks saglabāti lietošanai, kad interneta pieslēgums nebūs pieejams.

 

Lietotnes kreisajā augšējā stūrī ir poga, kas ļauj ātri ieslēgt/izslēgt karšu lejuplādi no interneta.

 

Zem iestatījumiem ir iespējams atjaunot sugu datu bāzi un ieslēgt kvadrātu tīklu (veicot kartes pietuvināšanu rādās 25x25 km un 5x5 km kvadrātu tīkls un karšu lapu numuri).

 

Lietotnē pievienotos novērojumus nav iespējams rediģēt, vai apskatīt, to labošanu/dzēšanu var veikt tikai portālā Dabasdati.lv.

Tāpat kā portālā "Dabasdati.lv", arī mobilajā aplikācijā ir iespējams noziņot par "nezināmiem" novērojumiem, pievienojot līdz trim fotogrāfijām - šādos gadījumos precīzu sugu noteiks portāla eksperti vai zinoši portāla lietotāji.

Lietotni „Daba dati” izstrādājis Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar SIA “Karšu izdevniecība Jāņa sēta”. Tā ir brīvi lejuplādējama vietnē "App Store". Lai lietotni lejuplādētu un izmantotu viedtālrunī vai planšetē, nepieciešama ierīce ar operētājsistēmu "iOS 8.0" vai jaunāku.

Šī gada sākumā tika izstrādāta pirmā lietotne “Dabas dati”, kas paredzēta viedtālruņiem un planšetēm ar "Android" operētājsistēmu un pieejama vietnē "Google Play". Mobilā lietotne izstrādāta projekta “Klimata valoda” ietvaros. Projekts tiek īstenots ar EEZ finanšu instrumenta programmas “Nacionālā klimata politika” atbalstu.

Tikmēr par vides pārkāpumiem var ziņot, izmantojot lietotni "Vides SOS", par ko atgādināja Valsts vides dienesta (VVD) pārstāve Jūlija Ņikitina. Atzinību par ērtu lietotnes izmantošanu pauda arī LTV raidījuma "Vides fakti" žurnālists Kristaps Puriņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti