Dienas ziņas

Pasniegtas J.Pīgožņa balvas ainavu glezniecībā

Dienas ziņas

Cēsīs remontē bīstamās skolu ēkas

Patversmēs nonāk suņi ar nereģistrētiem čipiem

Čipoti, bet nereģistrēti suņi patversmēs apgrūtina saimnieku atrašanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Rudens dzīvnieku patversmēs ir karstākais darba laiks, jo cilvēki, no vasarnīcām atgriežoties pilsētā, nereti “aizmirst” paņemt līdzi četrkājainos draugus. Pēdējā laikā parādījusies arī jauna tendence – klaiņojošo dzīvnieku vidū aizvien biežāk ir suņi ar mikročipiem, kas nav reģistrēti datubāzē, tāpēc atrast saimnieku nav iespējams.

Dzīvnieku patversmē ''Mežavairogi'' ikvienu ienācēju sagaida simtbalsīgas suņu rejas un teju ikviens no 80 patversmē mītošajiem kaķiem ir gatavs izrādīt savu nebeidzamo mīlestību. Sezona tur nekad nebeidzoties,  tomēr pamesto dzīvnieku skaitam joprojām ir tendence pieaugt rudenī.

“Mazie kaķēni un mazie kucēni jau ir izauguši un pārvietojas patstāvīgi, tāpēc daudziem īpašniekiem liekas, ka nu jau viņu rūpes ir beigušās un viņu kaķenīte ar visiem kaķēniem droši var palikt mazdārziņā, bet es braukšu mājās un pie TV vilnas zeķītēs dzeršu kafiju. Atļaušos šādi domājošos tomēr sarūgtināt, jo principā tas ir noziegums,” saka dzīvnieku patversmes “Mežavairogi” vadītāja Danuta Priede.

Lai sauktu pie atbildības tos, kuri uzskata, ka suni gluži kā mašīnu var ieziemot kādā šķūnītī, un palīdzētu atrast mājas mīluli, kurš noklīdis nejauši, līdz 2017. gada 1.janvārim visiem suņiem jābūt čipotiem un reģistrētiem Lauksaimniecības datu centra datubāzē. Tomēr jau šobrīd parādījusies jauna tendence. Patversmē aizvien biežāk nonāk suņi, kam ir nereģistrēti čipi.

“Piemēram, vakar mums no Plakanciema tika ievests bīgls, kuram ir mikročips, bet kurš nav reģistrēts. Ko man tas dod? Es neko nevaru ar šo informāciju iesākt.

Vienīgi es varu apzvanīt visas Latvijas klīnikas cerībā, ka kāds atzīsies, ka tas ir viņa čipotais suns. Bet tas ir nenormāls resurss,” skaidro patversmes vadītāja.

Latvijas Veterinārārstu biedrības vadītāja Māra Viduža skaidro, ka likums neuzliek par pienākumu veterinārārstiem reģistrēt čipus: “Principā veterinārārsts nav atbildīgs. Ja vetārsts apņemas to darīt par papildu samaksu, tad jā. Bet, ja viņš to nav apņēmies, tad

suņa reģistrācijas procesa novešana līdz galam ir saimnieka atbildība.”

Cik daudz suņu ir čipoti, īsti pateikt nevar neviens, bet Lauksaimniecības datu centrā pašreiz reģistrēti 44 830 suņi un 2066 kaķi, kā arī 81 sesks. Pēc statistikas datiem Latvijā ir aptuveni 260 000 suņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti