Cīņā ar gaisa piesārņojumu Deli ierobežo privāto auto satiksmi

Indijas galvaspilsēta Deli būtiski ierobežojusi privāto automašīnu pārvietošanos pilsētā ar mērķi samazināt gaisa piesārņojumu, kas regulāri 10 reizes pārsniedz Pasaules Veselības organizācijas par drošiem atzītos līmeņus.

Kopš piektdienas automašīnas ar numurzīmēm, kas beidzas ar nepārskaitli, var pārvietoties pilsētas ielās tikai datumos, kas ir nepāra, bet tās, kuru numurzīme beidzas ar pāra skaitli - pārējās. Deli atzīta par vienu no piesārņotākajām pilsētā pasaulē, daļēji tāpēc, ka uz tās ceļiem pārvietojas vairāk nekā 8 miljoni automašīnu.

Šoziem Deli piedzīvojusi bīstami augstu gaisa piesārņojumu līmeni. Varas iestāžu ieviestā sistēma tās darbības pirmajā dienā piektdien skāra vairāk nekā miljonu privāto automašīnu.

Valdība nolīgusi aptuveni 3000 privāto autobusu, lai sagatavotu sabiedriskā transporta sistēmu pasažieru pieplūdumam. Izmēģinājuma sistēma, kad katru otro dienu atkarībā no numurzīmes automašīnām būs liegts atrasties Deli ielās, darbosies līdz 15.janvārim. Līdz tam laikam tikušas slēgtas arī skolas, lai arī skolu autobusus varētu izmantot kā sabiedrisko transportu. Policisti un tūkstošiem brīvprātīgo automašīnas pārbaudīs krustojumos.

Pārkāpējiem būs jāmaksā 3000 rūpiju jeb 40 eiro sods, un viņiem liks atgriezties mājās. Deli varas iestādes saka, ka sistēmu varētu atkārtot biežāk, ja tā būs sekmīga. Kritiķi gan brīdinājuši, ka pilsētas iedzīvotāji varētu mēģināt apiet ierobežojumus, viltojot numurzīmes vai nopērkot otru automašīnu. Sistēma īsto pārbaudi piedzīvos pirmdien, kad miljoniem iedzīvotāju dosies uz darbu pēc Jaungada brīvdienām.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti