Ķepa uz sirds

Cik viegli adoptēt jau pieaugušu kaķi? Bet, ja trīs pieaugušus reizē?

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Viena gara jeb trīs īsas- cik pastaigas sunim dienā ir nepieciešamas?

Cik reizes dienā ārā jāved pieaudzis suns un cik kucēns? Skaidro speciāliste

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Sākoties siltākam laikam, arvien vairāk rodas vēlme doties pastaigās, kurās līdzi var ņemt arī savu suni. Katrs saimnieks ir prātojis, cik gan reizes dienā mīlulis būtu jāved arā, tomēr suņu apmācības trenere Latvijas Televīzijas raidījumam "Ķepa uz sirds" uzsvēra, ka pareizas atbildes pieaugušu suņu gadījumā uz šo jautājumu nav. Savukārt kucēnu staidzināšanai var likt lietā īpašu formulu, kas atkarīga no mīluļa vecuma.

Daudzi suņi gan tiek ārā tikai divas reizes – no rīta un vakarā, pirms un pēc saimnieka darba.

Kā ir – labāk trīs īsas pastaigas vai divas garas?

Šos it kā vienkāršos jautājumus sev ir uzdevis gandrīz katrs suņa saimnieks. Un pat pieredzējušiem suņu saimniekiem katram ir savs viedoklis.

Suņu apmācības trenere Līga Zvirgzdiņa-Grebina norādīja, ka vienas pareizas atbildes nav. Katrs suns ir atšķirīgs – pieaudzis, aktīvs suns ir gatavs ilgākām pastaigām, bet, piemēram, pastaigām ar kucēniem jābūt īsākām, bet biežākām, jo mazuļi ātrāk nogurst.

Kucēna pastaigas ilguma aprēķināšanai pat ir īpaša formula.

Zvirgzdiņa-Grebina teica: "Varam rēķināt tādu fiziski aktīvu pastaigu organizēt tik, cik ir mēneši, reiz piecas minūtes. Piemēram trīs mēnešos tāda aktīva pastaiga varētu būt 15–20 minūtes, bet, protams, ja mēs ļaujam sunim ostīties, ja ir mierīgāka pastaigas daļa, tad tā varbūt garāka."

Savukārt pieaugušiem suņiem formula nav vajadzīga.

"Dzīvojot dzīvoklī, trīs reizes ārā iziet vajadzētu, es gribētu, lai stunda sanāktu šajās trijās reizēs," viņa sacīja.

Taču tad, ja trīs pastaigas nav iespējamas, var arī divas. Suņu apmācības trenere norādīja: "Pieaugušam sunim pastaigas būtu nepieciešamas vismaz stundu divos piegājienos, pusstunda-pusstunda vai stunda-stunda vispār jau būtu ideāli."

Ja suns ir dzinējs vai mednieks, tad skaidrs, ka viņa dabiskā instinkta dēļ skriešana un fiziskas aktivitātes nepieciešamas vairāk nekā sunim senioram.

Suns parasti parāda, ko vēlas, tikai saimniekam jāprot tas pamanīt. "Skatāmies pēc suņa uzvedības mājās, ārā vai arī pēc šķirnes darba specifikas. Mēdz būt, ka sunim pastaigu un aktivitāšu ir par daudz. Arī tas saimniekam uzreiz ir redzams," norādīja Zvirgzdiņa-Grebina, paskaidrojot, ka pazīmes ir: "Viens variants, ka suns kļūst nenormāli pārstimulēts. Viņš skrien ļoti aktīvi, rauj pavadu, viņš netiek galā ar kairinājumiem. Viņš mēģina bēgt vai skriet pie tiem kairinājumiem, otrs variants ir tad, kad suns sastingst un negrib nekur iet."

Saimniekam ir jāpielāgojas savam mīlulim.

Jāsaprot, vai sunim patīk tā vieta, kur viņu ved, varbūt viņu pārņem bailes. Jāatceras, ka arī sunim, kurš dzīvo privātmājas pagalmā, pastaigas ir obligāti nepieciešamas.

Trenere norādīja: "Pagalmā nav tik daudz, ko darīt, ko ostīties. Tur nav tik daudz ne mentālo, ne fizisko aktivitāšu. Sunim ir nepieciešams iziet ārpus mājām, ārpus pagalma."

Ja kaut kādu iemeslu dēļ iziet pastaigā tomēr nesanāk, labs risinājums ir intelektuālās spēles. Tās suni nodarbinās, viņam būs iespēja ostīt un grauzt, meklēt risinājumu un domāt, pēc kā dzīvnieks būs noguris un laimīgs kā pēc pilnvērtīgas pastaigas.

Ķepa uz sirds

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti