Panorāma

Panorāma

Panorāma

Atskaņo A.Dvoržāka „Stabat Mater”

Cik gara ir Rīgas zoodārza lielākā čūska?

Cik gara ir Rīgas zoodārza lielākā čūska?

Vairāk nekā desmit cilvēku spēks un nomierinoša pote! Tikai tā var noskaidrot, cik gara ir Rīgas zoodārza lielākā čūska. 

Tīkloto pitonu meitene zooloģiskajā dārzā mīt jau 11 gadus. Jūtas lieliski un reizi nedēļā ar apetīti notiesā trusi. Tomēr veterinārārsti uzskatīja par nepieciešamu pārbaudīt rāpuļa veselību, paņemt asins analīzes un audu paraugus ģenētiskās informācijas ieguvei. Un pie reizes arī nomērīt un nosvērt, jo apmeklētāji bieži jautājot, cik čūska ir gara.

Lai to paveiktu, ir vajadzīga vesela komanda –  dzīvnieku kopēji, rāpuļu eksperti un veterinārārsti. Vispirms – narkoze astē, lai lielais pitons nebūtu tik aktīvs. Tad milzeni var celt ārā no terārija. Vīri no visa spēka tur spēcīgo čūsku, kamēr izdodas to daudzmaz iztaisnot un izmērīt no astes gala līdz galvai.

Savvaļā tīklotie pitoni sastopami Dienvidāzijā un Dienvidaustrumāzijā, un līdz ar slavenajām anakondām tos uzskata par pasaulē garākajām čūskām.

Rīgas zoodārza varenākā čūska ir 5,15 metrus gara. Pēc tam to uzritina uz svariem, kuri apstājas pie atzīmes – 78 kilogrami. 11 gadu vecai čūskai šie ir labi rādītāji, jo šīs sugas pitoni var nodzīvot 20 un vairāk gadu, sasniedzot pat 10 metru garumu.

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti