Cēsīs notiks Latvijā pirmā «zero waste» vasaras skola jauniešiem

Šovasar, no 12. līdz 18. jūlijam, Cēsīs norisināsies bezatkritumu dzīvesveida (“zero waste” ) vasaras skola, ko organizē Ruckas mākslas rezidenču centrs sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību, biedrību "Zaļā brīvība", iniciatīvu  "Tīri.Labi." un  SIA “ZAAO”, informēja vasaras skolas vadītāja Līna Leitāne.

Bezatkritumu dzīvesveida vasaras skola ir nedēļu ilga programma jauniem cilvēkiem, kuri vēlas iegūt un papildināt bezatkritumu dzīves veidam nepieciešamās zināšanas un kļūt par šīs kustības vēstnešiem savās kopienās. Plānots, ka vasaras skolas dalībnieki sešu dienu laikā apgūs dažādas bezatkritumu dzīvesveida prasmes, kā arī iemaņas un zināšanas bezatkritumu dzīvesveida popularizēšanai.

Paredzēts, ka skolas gaitā dalībnieki piedalīsies lekcijās un iesaistīsies diskusijās  ar tādiem sabiedrībā plaši zināmiem zaļā un bezatkritumu dzīves veida un praktizētājiem kā TV personību, Pasaules Dabas fonda vēstnesi Kristīni Garklāvu un bloga “Seek the Simple” radītājiem Lauru un Andi Arnicāniem.

Sadarbībā ar  biedrību “Zero Waste Latvia”, iniciatīvu “Tīri.Labi”,  kā arī “Repair Café Riga”, plānotas radošās darbnīcas gan dažādu priekšmetu labošanā, gan “bezatkritumu kosmētikas un sadzīves piederumu pagatavošanā. Pieredzējusī restorāna “Galerija Istaba” pavāre Līva Apermane vadīs meistarklases bezatkritumu pavārmākslā, savukārt sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību un dizaina studijas “Design Elevator” dizaineriem Elīnu un Čārlzu Bušmaņiem vasaras skolas dalībnieki mācīsies dizaina domāšanu un  radīs risinājumus bezatkritumu dzīvesveida ieviešanai izaicinājumiem.

Ar pieredzes stāstiem par bezatkritumu uzņēmējdarbību un tās iespējām dalīsies  gan Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja Madara Ūlande, gan vairāki Cēsu apkaimes uzņēmēji. Tāpat vasaras skolas dalībniekiem būs iespēja saņemt atbalstu savas bezatkritumu biznesa un  aktīvisma idejas attīstīšanai.

2019. gada vasarā sarunu festivāla ''LAMPA'' laikā Cēsu novada pašvaldība parakstīja apņemšanos ieviest bezatkritumu pamatprincipus. Pašvaldībai pievienojās vietējās organizācijas – “Draugiem Group”, Ruckas mākslas rezidenču centrs, kafejnīca “Solo”, Vides risinājumu institūts un pirmais bezatkritumu veikals Cēsīs “ieber.lv”. Cēsis šīs iniciatīvas ietvaros apņēmās izglītot sabiedrību, samazināt resursu patēriņu, atkārtoti izmantot produktus un izejvielas, kā arī šķirot pārstrādei noderīgos izejmateriālus vai tos citādi izmantot.

Ruckas mākslas rezidenču centrs bezatkritumu pamatprincipus īsteno kopš savas darbības sākuma 2013. gadā, un 2020. gadā bezatkritumu tēma izvēlēta kā viena no rezidenču centra darbības tēmām, gan izvēloties rezidējošos māksliniekus un strādājot ar viņiem, gan organizējot ar bezatkritumu tēmu saistītus pasākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt