Ceļotāju dienas nacionālajos parkos notiks citos datumos un formātos

Tradicionālajām un plaši apmeklētajām ceļotāju dienām nacionālajos parkos un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā šogad noteikti jauni norises laiki un formāti, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārstāve Aiga Priede. Izmaiņas ieviestas, ņemot vērā Covid-19 izplatības apturēšanai noteiktos ierobežojumus.

Dabas izglītības centra “Meža māja” vadītāja Agnese Balandiņa
00:00 / 01:11
Lejuplādēt

“Daļa no šogad plānotajiem ceļotāju dienu pasākumiem pārcelti uz vēlāku laiku, daļa notiks neierastākā formātā, bet vēl citi pagaidām tiek plānoti ierastajos datumos, cerot, ka līdz to norisei Covid-19 izplatību jau būs izdevies apturēt un spēkā esošie ierobežojumi tiks atcelti,” norādīja Priede.

Ceļotāju dienas Latvijas īpaši aizsargājamās dabas teritorijās šogad atklās Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts (ZBR) 18. aprīlī. Informācija par interesantiem individuāliem ekskursiju maršrutiem šoreiz atrodama ZBR ''Facebook'' lapā. Tāpat apmeklētāji tiks aicināti dalīties ar gūtajiem iespaidiem sociālajos tīklos.

Ceļotāju dienas ZBR notiks arī vasaras izskaņā - 22. augustā. Priede informēja, ka šajā datumā tās joprojām tiek plānotas kā iepriekš: ar izzinošām ekskursijām, neparastiem pārgājieniem un velobraucieniem, kā arī vietējo uzņēmēju un lauku saimniecību iepazīšanu.

Ikgadēji maija sākumā ceļotāju diena notiek Ķemeru Nacionālajā parkā. Šogad pasākums tika plānots 2. maijā, bet, ņemot vērā pulcēšanās ierobežojumus, to nolemts pārcelt uz 3. oktobri, apvienojot ar starptautisko rudens Putnu dienu norisi.  

Tāpat citādā formātā šogad notiks Slīteres Nacionālā parka ceļotāju dienas, ko jūnija pirmajā nedēļas nogalē tradicionāli rīko DAP sadarbībā ar Dundagas novada pašvaldību. Visticamāk, uz citu laiku nāksies pārcelt Mājas kafejnīcu dienas lībiešu krastā, kuru norise bija plānota Slīteres ceļotāju dienu ietvaros, taču joprojām plānots piedāvāt aktivitātes dabas iepazīšanai.

“Tiesa, tā vietā, lai pulcinātu cilvēkus vienuviet konkrētā datumā, visticamāk, sākot ar vasaras otro pusi notiks ceļotāju dienu pārgājieni gan kājām, gan velosipēdiem, gan laivām nelielām cilvēku grupām kopā ar ekspertu, iepriekš piesakoties. Vairāk informācijas sekos Slīteres Nacionālā parka ''Facebook'' lapā un vietnē www.sliteresdiena.lv," norādīja DAP pārstāve.

Pagaidām bez izmaiņām notiek gatavošanās Gaujas Nacionālā parka ceļotāju dienai 19. septembrī. Savukārt Rāznas Nacionālajā parkā, tāpat kā Slīterē, šogad netiek plānoti pasākumi ar lielu cilvēku pulcēšanos. Tā vietā uzsvaru plānots likt uz dažādām aktivitātēm, kas būtu pieejamas nelielām cilvēku grupām, piemēram, specifiskiem pārgājieniem kopā ar ekspertiem, dabas izziņas aktivitātēm. Plašāka informācija tiks publicēta Rāznas Nacionālā parka ''Facebook'' lapā jūnijā, norādīja Priede.

Informācijai par ceļotāju dienu norisi un iespējamām izmaiņām var sekot līdzi DAP sociālo tīklu vietnēs, kā arī mājaslapā www.daba.gov.lv.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī nolemts pagarināt vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt