Sadaļas Sadaļas

«Ceļojums ar augiem» vedīs apkārt pasaulei

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā no septembra darbošanos atsāks dabas draugu pulciņš “Ceļojums ar augiem”, bet šobrīd apmeklētāju priecē krāšņi ziedošas dālijas.

No septembra Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā sadarbībā ar Rīgas Dabaszinību skolu notiks bērnu pulciņa “Ceļojums ar augiem” nodarbības. Pulciņa mērķis ir dot iespēju bērniem iepazīt Latvijas un pasaules augu daudzveidību, kā arī rosināt interesi par augu valsti un tās izpēti.

Šogad pulciņš aicina 1. līdz 4. klases skolēnus iepazīt Latvijas dabu – purvus, mežus, pļavas, ezerus, upes un tur mītošos augus – kokus, sūnas, ķērpjus, puķes u.c. – nodarbībās LU Botāniskajā dārzā, kā arī regulārās ekskursijās ārpus dārza teritorijas. Dārza ekspozīcija palīdzēs iepazīt dažādās pasaules malās, tostarp tropos, tuksnešos un citās eksotiskās zemēs, sastopamus augus un ekosistēmas, kurās tie mitinās.

Pulciņš darbosies otrdienās LU Botāniskajā dārzā. Vismaz reizi divos mēnešos paredzētas ekskursijas uz dažādām aizsargājamām dabas teritorijām. Pulciņu vadīs LU Botāniskā dārza   komunikāciju eksperts, bioloģijas maģistrs Valters Kinna. Pulciņu organizē Rīgas Dabaszinību skola.

Plašāka informācija http://www.botanika.lu.lv

Bet pašlaik LU Botāniskajā dārzā skatāmas ziedošas dālijas. Botāniskā dārza kolekcijā ir aptuveni 300 dažādu nosaukumu dālijas, no kurām ekspozīcijā ir skatāmas 250 šķirnes un sugas. Pārstāvētas ir visas 14 grupas, kas atšķiras pēc ziedu krāsas un formas.

LU Botāniskajā dārzā dāliju kolekciju sāka veidot dārznieks Ernests Palcers - pagājušā gadsimta četrdesmito gadu beigās, bet piecdesmitajos gados Kārlis Ruks, aizraujotiers ar to selekciju, bagātīgi papildināja krājumu. Gadu gaitā, meklējot arvien krāšņākas dālijas, kolekcijā ir ne vien pēdējos 60 gados Latvijā izveidotās šķirnes, bet arī Eiropā, ASV, Kanādā, Japānā, Krievijā un citur selekcionētās šķirnes.

Savvaļā dālijas ir sastopamas Centrālamerikā, kur tās ir daudzgadīgie lakstaugi. Latvijas ziemas ir pārāk aukstas, tādēļ dālijas pārziemina, to gumus glabājot telpās un pavasarī stādot dārzā no jauna. Dabā ir aptuveni 30 dāliju sugas, no kurām mūsdienās pasaulē ir izveidotas 60 000 šķirnes, piemērotas dažādām gaumēm un vajadzībām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt