Krustpunktā

Izmisuma zonā. Diskusija par paliatīvo aprūpi Latvijā

Krustpunktā

Lieldienu nedēļas notikumi: ugunsnelaime Parīzē, teritoriālās reformas viedokļi...

Rīga zaudē zaļo krāsu: kādas ir cerības situāciju mainīt

Burovs: Nepieciešams risināt problēmu ar Rīgas koku izciršanu

Koku izciršana Rīgā ir problēma, kuru nepieciešams risināt, intervijā Latvijas Radio raidījumam "Krustpunktā" teica Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs. Vienlaikus Burovs norādīja, ka nevar pilnībā piekrist apgalvojumam, ka Rīga nav zaļa, un pauda uzskatu, ka nepieciešams rūpēties arī par galvaspilsētā esošajiem kokiem, lai nenonāktu pie situācijas, kad tie ir jāizcērt slimību dēļ.

"Piekrītu [tam, ka Rīgā samazinājies koku daudzums]. Braucot pa ielām redzu, ka vietās, kur kādreiz bija koki, tagad ir asfalts. Protams, tā ir problēma un par to vajadzētu runāt. [Tomēr] mēs faktiski nerunājam par to, kādā situācijā ir slimie koki. Paralēli programmai, kuras ietvaros Rīgas ielās tiktu stādīti jauni koki, vajadzētu būt tādai, kas rūpētos [arī] par esošajiem," sacīja Burovs.

Galvaspilsētas mēra pienākumu izpildītājs Burovs arī atzina, ka Rīga neapkopo informāciju par nocirstajiem un no jauna iestādītajiem kokiem. Šāda situācija ir nenopietna un tādēļ tuvākajos mēnešos būtu Rīgas koki jāsaskaita, bet, plānojot nākamā gada budžetu, paredzēt naudu jauniem kokiem. Burovs arī uzsvēra, ka par esošo koku netraucēšanu būtu jādomā arī projektētājiem, kas izstrādā kādus būvniecības plānus. "Galvenā problēma nav parki, mežs, bet ielas. Vajag paredzēt projekta tāmē uzreiz procentu kokiem, tam vajadzētu notikt uzreiz," teica Burovs.

Domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs norādīja, ka ir jābūt politiskam lēmumam par koku saglabāšanu Rīgā - stādot jaunus kokus un ārstējot jau esošos.

KONTEKSTS:

Rīgas centrā koku vietā arvien biežāk paliek tukšas vietas. Bojātos kokus izcērt, bet jaunus vietā neiestāda. Galvaspilsētas vadība apgalvo, ka koku nepaliek mazāk, un sola nākamo desmit gadu laikā iestādīt tūkstošiem jaunu koku.

Visskaudrāk koku trūkums jūtams Rīgas centrā, kādā Brīvības ielas posmā koku nav nemaz. Atsevišķās vietās koki tiek izcirsti, bet to vietās ilgstoši netiek iestādīti jauni. Par koku stādīšanu Rīgā atbild vairākas iestādes. Tās noraida vides aizstāvju pārmetumus par to, ka galvaspilsētā samazinātos koku skaits.

Kustība “Pilsēta cilvēkiem” iemūžinājusi vairākas vietas pilsētas centrā, kur bijušo koku vietas sedz bruģis un asfalts. "Mēs redzam, ka nozāģēto koku vietā nekas jauns neparādās. Iespējams, viņi iestāda mežā, iestāda kādā parkā, kur jau ir zaļš un kur tās problēmas nav tik lielas, savukārt ielu malās, kur ir putekļi, troksnis, gaisa piesārņojums, tie koki ir visvairāk vajadzīgi, un tur tie koki neatjaunojas," iepriekš teica kustības “Pilsēta cilvēkiem” pārstāvis, arhitekts Oto Ozols.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt