Buļļupē plāno ielaist zandartu mazuļus

Rīgas domes (RD) Mājokļu un vides komiteja ceturtdien, 25.februārī, atbalstīja ieceri iegādāties zandartu mazuļus, lai tos ielaistu Buļļupē, tādējādi nodrošinot zivju krājumu atražošanu, vēsta RD pārstāve Dzintra Āboliņa. Tas darīts pēc Zemkopības ministrijas (ZM) Zivju fonda aicinājuma, iesniegt projektus zivju resursu pavairošanai un atražošanai.

„Rīgas pašvaldība jau vairākus gadus pēc kārtas pilsētas ūdenstilpēs ielaiž dažādu sugu zivju mazuļus, lai saglabātu bioloģisko daudzveidību un nodrošinātu zivju resursu pieaugumu. Zivju krājumus papildinām, gan piesakot savus projektus  Zivju fondam, gan ieguldām arī tos līdzekļus, ko pašvaldība iegūst, izsolot zvejas tiesības.

Pilsētas ūdenstilpēs ir ielaistas līdakas, vimbas, peledes, lašu smolti un nēģu kāpuri. Esam iecerējuši aptaujāt arī makšķerniekus, lai viņi pasaka, kādas zivis vēl gribētu Rīgas upēs un ezeros,” informēja RD Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko.

Sagatavotais projekta pieteikums paredz, ka kopējais budžets būs 4743,20 eiro, no kuriem Zivju fonda nodrošinātais finansējums būs 3557,40 eiro jeb 75%, kas tiks atgūts pēc projekta realizēšanas. RD līdzfinansējums būs 1185,80 eiro jeb 25%.

Jautājumu par pašvaldības līdzekļu piešķiršanu zandartu mazuļu iegādei un ielaišanai Buļļupē vēl skatīs Pilsētas attīstības komitejā un Finanšu un administrācijas lietu komitejā. Ja projekts gūs atbalstu, tad pavasarī ar zivju audzētavu tiks noslēgts līgums par zandartu mazuļu izaudzēšanu un rudens pusē tos plānots ielaist Buļļupē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti