Biedrība: Ideja par kažokzvēru audzēšanas liegumu Latvijā ir jauna, bet cilvēki saprotoši

Ideja par aizliegumu audzēt kažokzvērus un izmantot dzīvniekus cirkā Latvijā ir samērā jauna, tomēr cilvēki ir saprotoši un iecere gūst atbalstu, intervijā Latvijas Radio pastāstīja biedrības „Dzīvnieku brīvība” pārstāvis Aivars Andersons.

Skaļi un pamanāmi plašākiem dzīvnieku tiesību jautājumiem šogad sabiedrības uzmanību pievērsa gluži jauna biedrība "Dzīvnieku brīvība", ko veido aptuveni 200 cilvēki. Viņi saka, ka dzīvniekiem nav jāpavada mūžs sprostos, lai izklaidētu izrādēs cirkā vai lai kļūtu par kažokādām.

Biedrība vēlētos, lai Latvija ieviestu zvēraudzētavu aizlieguma ceļu, ko izvēlējusies, piemēram, Lielbritānija, Austrija, vai lai rīkotos kā Horvātija, Nīderlande un vēl dažas citas valstis, kas noteikušas liegumam pārejas periodu. Šiem biedrības uzskatiem ir gan piekritēji, gan arī asi kritiķi. Taču skaidrs, ka par kažokzvēru jautājumu Saeimas deputāti nākamgad vēl diskutēs.

„Mums kā sabiedrībai ir līdzcietības un taisnīguma vērtības, mēs nevēlamies, lai dzīvnieki tiktu mocītu. Un vienīgais iemesls, kāpēc tas var tā notikt, ir tas, ka šī nozare Latvijā pastāv jau kādu laiku un turpinās aiz inerces. Bet, protams, uzzinot par apstākļiem zvēraudzētavās, par veidu, kā tiek turēti dzīvnieki, aizdomājoties, vai vispār šādas luksus modes preces ir vajadzīgas uz citu dzīvu būtņu ciešanu [rēķina], liela daļa cilvēku saka, ka nē,” skaidro Andersons.

Viņš norāda, ka visā Eiropā cilvēku atbalsts zvēraudzēšanas nozarei ir ļoti zems un daudz vairāk iestājas pret dzīvnieku izmantošanu kažokādu ieguvē.

„Protams, arī Latvijas sabiedrība nav izņēmums. Šīs idejas šeit gan ir jaunas, bet cilvēki tomēr ļoti labi saprot nepieciešamību parūpēties par dzīvniekiem.”

„Dzīvnieku brīvība” arī iestājas pret to, ka cirkā tiek izmantoti dzīvnieki, un arī šai idejai atbalstītāju netrūkst. Biedrība gatava strādāt pie šī jautājuma arī tad, ja tas prasīs gadus: „Jā, tas var nebūt ļoti ātrs process, jo prasa zināmu laiku, kamēr idejas ienāk sabiedrībā. Un, kad šīs idejas ir ienākušas, vēl kāds laiks paiet līdz politiskai rīcībai. Un skaidrs, ka Rīgas cirks brīvprātīgi no dzīvnieku izmantošanas neatteiksies, nu tad te vajadzīga augstāk stāvošas iestādes – Kultūras ministrijas, Zemkopības ministrijas vai parlamenta – izlēmīga rīcība, lai mēs atteiktos no šīs novecojušās un arhaiskās tradīcijas par labu idejām, kas šobrīd ir visā pasaulē.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti