Ķepa uz sirds

Smalki šķīvji, trauslas vāzes un visam pa vidu – suns, kaķis un zirgi!

Ķepa uz sirds

Kāpēc mākslinieks Aivars Vīlipsons svētkos apciemo rakstnieci Noru Ikstenu?

Kā pat bērnudārznieki var palīdzēt pamestiem dzīvniekiem?

Bērnudārza audzēkņi veido mājiņas kaķiem un ziedo patversmei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Siltu, mīlošu ģimeni pelnījuši visi dzīvnieki, bet kā palīdzēt tiem, kuri savas mājas vēl tikai gaida? Rīgas 216. pirmsskolas izglītības iestādes bērniem ir atbilde – viņi izveidojuši kaķu mājiņas, lai iepriecinātu minčus dzīvnieku patversmē.

Ideja par kaķu mājiņām radusies pavisam nejauši. Kādu dienu bērnudārza audzēknis Mihaels padalījies ar labu ziņu – viņa ģimene devusi mājas mincim no ielas.

“Protams, visi pārējie bērni arī sāka stāstīt par saviem mājdzīvniekiem - kas paņēmis no patversmes, kas atrada uz ielas, un sākām runāt par to, cik tomēr tiem kaķiem uz ielas ir grūta dzīve un kā mēs varam palīdzēt. Varam palīdzēt, droši vien uztaisot kādas mājiņas, lai viņiem ziemā būtu silti un labi,” stāstīja Rīgas 216. pirmsskolas izglītības iestādes skolotāja Ilve Ozoliņa.

Pēc pāris dienām Mihaela tētis atnesa pirmo pašu izgatavoto kaķu māju, un drīz pēc tam arī pārējie grupiņas bērni kopā ar saviem vecākiem sāka darbu pie mājiņu izveides.

“Tētis taisīja pārsvarā, kas bija uztaisāms vīrieša rokām, mēs izgreznojām visu, ar ko kaķīši varēja spēlēties, mēs paņēmām, ielikām mājiņā,” stāstīja Milanas mamma Aksana Caune.

Rezultāts ir  skaists un praktisks – ar mīlestību veidotas dažāda lieluma, krāsu, formu un materiālu mājiņas, kuru tapšanā bērni ļāvušies iztēlei. Pats galvenais – ka darbam ir jēga un šāds piemērs arī var iedvesmot citus bērnus bērnudārzos un skolās.

Bērnudārza teritorijā gan mājiņas izlikt nevarēja, un apkārtējām mājām jau ir kaķu mājiņas saliktas. Tā nu bērnudārzā domāja, ko tālāk darīt, un tad sazvanīja Slokas patversmi, kas bija atsaucīga un teica, ka ar prieku paņemtu uztaisītās kaķu mājas.

“Tas ir ļoti labs darbs, un no bērnudārza tas ir kaut kas negaidīts, jo parasti šādus darbus veic labākajā gadījumā kāda skola vai arī kāds uzņēmums; bet nu bērnudārzs - tas ir pirmo reizi,” atzina Slokas dzīvnieku patversmes vadītājs Oskars Mellers.

Turklāt projekts neapstājās tikai pie kaķu mājām – bērni kopā ar vecākiem patversmes ķepaiņiem saziedoja arī segas, mantiņas, traukus un barību. Tuvojoties aukstajam laikam, dzīvniekiem īpaši vajadzīgas siltas segas un paklājiņi.  Kā vienmēr noder arī pavadas, kvalitatīva pārtika un bļodas. Savukārt mājiņām vieta jau atrasta.

“Daļa noteikti atradīsies iekštelpās, jo viņas ir no tādiem materiāliem, kas ārā izšķīdīs, izjuks, bet ir daļa, kas ir izgatavotas no koka, un, es domāju, atradīsim vietu ārā, āra voljēros kaķiem,” pastāstīja Mellers.

Palīdzēt dzīvniekiem ne vienmēr nozīmē, ka vajag adoptēt arī pašam. Lai gan - vienmēr dzīvē iespējami negaidīti un liktenīgi pavērsieni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti