Dienas ziņas

Cēsīs norisinās koka fasāžu restaurācijas meistarklase

Dienas ziņas

Aicina izgaršot vietējos produktus

Aizvadīts Latgales gliemežu skriešanas 2. čempionāts

Bērni un pieaugušie pulcējas Latgales gliemežu skriešanas 2. čempionātā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Preiļos skatītāji un dalībnieki tiekas kādās īpašās sacensībās - Latgales gliemežu skriešanas 2.čempionātā. To rīko vietējais vīngliemežu audzētājs Ainis Noviks.

Netālu no Preiļu kultūras centra pulcējas bērni un pieaugušie, lai reģistrētos Latgales gliemežu skriešanas 2. čempionātam. Interese ir ļoti liela, un ap reģistrācijas vietu notiek nemitīga rosība - čempionāta dalībnieki izvēlas skrējējus, izdomā tiem vārdus un numurus, ar kuriem tie startēs. Čempionāta rīkotājs vīngliemežu audzētavas "Ošu mājas" saimnieks Ainis Noviks pastāstīja, ka ideja rīkot gliemežu skriešanas sacensības radās jau no laikiem, kad audzētava tika izveidota.

"Pirmais čempionāts notika 2017. gadā. Tas bija vairāk eksperimenta kārtā, nezinājām, kā to darīt, kā iesākt, kā pareizi noorganizēt. Un šogad otrais daudz precīzāk, daudz labāks, daudz sagatavotāks," stāstīja Noviks.

Kad ir dota komanda "aiziet", sākas cīņa. Pēc noteikumiem, censoņiem jāsāk skriet no apļa vidus, un katrs skriešanās posms ilgst divas minūtes vai līdz brīdim, kamēr pirmais gliemezis šķērso tālāko riņķa līniju. Virs sacensību laukuma virmo  spraigas emocijas, un katrs no dalībniekiem visiem spēkiem atbalsta savu skrējēju.

No 25 čempionāta sāncenšiem pirmo vietu izcīnīja gliemezis Toms ar numuru 77. Veiklākā skrējēja īpašnieks ar tādu pašu vārdu izskatās priecīgs un nedaudz apjucis par negaidīto uzvaru.

Viņš pastāstīja, ka sacensībās piedalās pirmo reizi. "Te nekas nebija prognozējams, tāpēc es nezinu ko komentēt, jo tiešām neviens nevarēja zināt līdz pašam pēdējām brīdim, kurš vinnēs," sacīja uzvarētājs.

Karmensitai un viņas mazdēlam Markusam šīs ir jau otrās sacensības. Šoreiz no pašu dārza paņemtais Rokijs ir ticis līdz finālam un izcīnījis piekto vietu.

Latgales gliemežu skriešanas 2. čempionāta rīkotājs, tā dalībnieki un līdzjutēji cer, ka Preiļos šis pasākums kļūs par paliekošu tradīciju.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti