Bērni savāc tūkstošiem tonnu makulatūras, bateriju un sadzīves tehnikas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Noslēdzoties kārtējam mācību gadam, finiša taisni sasniedzis arī makulatūras, izlietoto bateriju un nolietotās elektrotehnikas vākšanas konkurss. Teju 100 tūkstoši skolēnu un pirmskolas audzēkņu savākuši 1185 tonnas papīru, 27 tonnas bateriju un 178 tonnas elektrotehnikas, vēsta LTV raidījums „Vides fakti”. 

„Nezinu, cik bibliotēkas tika iznīcinātas mājās, bet kopumā ir savākti 20 tūkstoši kilogramu. Viena klasīte savāca 2,5 tonnas makulatūras,” par konkursā piedzīvoto stāsta Ādažu vidusskolas skolotājs Raivis Pauls.

Tāpat Ādažu vidusskola iesaistījās bateriju vākšanā, kopumā sakrājot vairāk nekā 1200 kilogramus. Taujāti par to iegūšanu, skolnieki Toms un Ričards stāsta, ka „šīs baterijas savācām apmēram pusgadā, tās dabūjām no armijas un no teātriem”.

Daloties ikdienas paradumos, mazāko klašu skolēni stāsta, ka viņi izmanto speciālu konteineru papīram.

„Mēs nemetam parastajā papīrgrozā, mēs iemetam speciālajā grozā, kuru pēc tam izved uz pārstrādi,” viņi skaidro.

„Visi šie savāktie materiāli tiks pārstrādāti. Papīrs atgriezīsies citu preču izstrādājumā, baterijas tiks pārstrādātas, atgūti metāli, tāpat arī par elektroniku,” par savākto lietu nākotni stāsta SIA „Zaļā josta” valdes priekšsēdētājs Jānis Lapsa. „Nekas nepazudīs, viss atgriezīsies apritē,” viņš piebilst.

Par veterāniem makulatūras un tukšo bateriju vākšanā kļuvuši Priekuļu novada Mārsnēnu pagasta pirmsskolas bērni. Šogad viņi savākuši 768 kilogramus papīru.

„Kaut gan grupiņā mēs esam tikai divdesmit bērni, bet atsaucība no kaimiņiem, radiem, draugiem un paziņām bija ļoti brīnišķīga. Ar riteni, ar ķerru, ar mašīnu,” par dalību akcijā stāsta audzinātāja Ilze Meistere.

Mārsnēni ir piemērs tam, ka bērni māca vecākus. Un drīz vien visi radi, draugi un kaimiņi baterijas vairs nemet miskastē, grāmatas, avīzes un žurnālus nededzina, bet gan ved uz bērnudārzu, secina raidījums. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti