Dienas ziņas

Dabas brīnums - Ciemgaļu mežābele

Dienas ziņas

Kuldīgā atklāta A.Eglīša izstāde «Pāreja»

Atzīmē Eiropas dabas un nacionālo parku dienu

Bērni pārgājienā Dagdas novadā uziet retu kukaini – zilo eļļas vaboli

Šonedēļ visā Eiropā atzīmēta dabas un nacionālo parku diena. Arī Latvijas Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) rīkoja dažādus pasākumus. Tostarp pārgājienus bērniem un pieaugušajiem pļavās, mežos un purvos, kur kopā ar vides ekspertiem pētīti gan augi, gan kukaiņi. Eiropas dabas un nacionālo parku diena noslēdzās Dagdas novada Andrupenes pamatskolā, kur atrasta reta vaboļu suga.

Pirms došanās pārgājienā vides eksperte Reģīna Indriķe iepazīstina bērnus ar nepieciešamajiem instrumentiem. Dabaszinību stundās Andrupenes pamatskolas 5.klases skolēni ir labi sagatavojušies teorētiski – zina stāstīt, kādas puķes aug pļavā, kas dzīvo mežā un kāda augsne ir purvā.

Izglītības programma pamatskolas klasēs paredz dabaszinības divas stundas nedēļā. DAP Dabas izglītības centra vadītāja Indriķe teic, ka, pārbaudot bērnu zināšanas, jāsecina, ka tās ir viduvējas. Nedēļas laikā rīkoti vides pārgājieni arī citās skolās. Salīdzinot bērnu teorētiskās iemaņas, nākas secināt, ka pilsētas bērniem ir sliktākas zināšanas.

"Ir skolas programma un daudz laika ārpus klases stundām nav. Tomēr lauku bērni daudz vairāk zina, ko no dabas, nekā pilsētas bērni. To redz arī pēc apmeklējumiem dabas izglītības centrā," teica DAP pārstāve.

Pārgājiena laikā bērniem veidojās sapratne, kādas atšķirības ir dabā, tādējādi radot lielāku interesi par vides daudzveidību un attieksmi pret dabu.

"Pirmajā pārgājienā mums izdevās redzēt zilo eļļas vaboli, un bērniem bija patiess prieks. Es noteikti piefiksēšu to kā vērtīgu novērtējumu Andrupenē," noteica Indriķe.

Eiropas dabas nacionālo parku dienas aktivitātes ir noslēgušas, taču Rāznas nacionālā parka Dabas izglītības centra darbinieki ik dienu gaida apmeklētājus, piedāvājot arī vasaras laikā doties ar vides ekspertiem dabā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt