Berlīnē reģistrē 60-70 cūku uzbrukumus gadā, Rīgā gaida iedzīvotāju ierosinājumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Mežacūkas galvaspilsētā ir samilzusi problēma, šogad iedzīvotāji ziņojuši par trim gadījumiem, kad Rīgas centra tuvumā redzējuši cūkas. Lai risinātu mežacūku problēmu pilsētā, Rīgas pašvaldība aicina cilvēkus palīdzēt ar ierosinājumus, lai situācija nekļūtu kritiska, kā tas ir Berlīnē un citās Eiropas pilsētās.

Rīgas domes (RD) Mājokļu un vides komitejas deputāti nolēmuši izveidot Medību koordinācijas komisiju, kas tālāk lems par labākajiem risinājumiem. RD pārstāvis Askolds Kļaviņš Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" kā vienu no risinājumiem nosauca žoga būvēšanu, lai pilsētvidē mežacūkas neizrakņātu piemājas dārzu. Ja tas ir izdarīts, tad īpašniekam nav, kur sūdzēties, atzina Kļaviņš.

Ja meža vidū izveidota pilsēta, tad nav jābrīnās, ka to apdzīvos arī meža dzīvnieki. Rīgā ir daudz vietu ar tīru gaisu, mierīgu vidi bez trokšņiem un citiem piesārņojumiem.

Tikmēr kā kritisku situāciju raksturo Latvijas Mednieku asociācijas (LATMA) izpilddirektors Haralds Barviks. Mežacūkas var uzbrukt cilvēkiem, aizsargājot mazuļus, kā arī piespiežot padalīties ar našķiem, jo pie tiem dzīvnieks pilsētvidē var ātri pierast.

Berlīnē vidēji gadā tiek reģistrēti 60-70 cūku uzbrukumi cilvēkiem, tāpēc rīkoties vajadzētu nekavējoties, Latvijas Radio sacīja mednieku asociācijas pārstāvis Barviks.

Šobrīd vajadzētu evakuēt dažus desmitus cūku, citādi drīzumā to skaits varētu palielināties līdz vairākiem simtiem, piebilda Barviks. Tomēr viņš piekrita Askolda Kļaviņa teiktajam, ka nevajag sasteigt lēmumus, taču jāreaģē jau tagad, citādi šīs problēmas atrisināšana vēlāk varētu maksāt krietni dārgāk.

Savukārt Latvijas Valsts mežzinātnes institūta "Silava" vadošais pētnieks Jānis Ozoliņš uzskata, ka Rīgas mežacūkas nav jāsaudzē. 2015.gada dzīvnieks vairāk ir medību simbols, ne dabas simbols, Latvijas Radio sacīja eksperts Ozoliņš. Mežacūku skaits ir pavairojies, kā rezultātā Latviju piemeklējušas nedienas ar Āfrikas cūku mēri. Tā ir vēl viena no pazīmēm, ka šis dzīvnieks ir civilizācijas sastāvdaļa.

Ja dzīvniekam liek mieru, tās nav pārāk bīstamas, taču jārēķinās, ka mednieki visbiežāk cieš tieši no savainotām mežacūkām.

Mežacūkas pilsētās neviens netraucē un pilsētvide ir prognozējamāka par mežu, jo pilsētu nomales ir klusas. Cūkas ir vienas no intelektuālākām radībām dzīvnieku valstī un saprot arī to, ka pilsētās nenotiek medības, par kurām sākušās debates Rīgas domē.

RD Mājokļu un vides komitejas sēdē 16.aprīlī tika nolemts izveidot Medību koordinācijas komisiju, tās sastāvā iekļaujot Rīgas domes atbildīgo institūciju, Pārtikas un veterinārā dienesta, mežsaimniecības un mednieku organizāciju pārstāvjus. Komisija gaida iedzīvotāju ierosinājumus, kā varētu atrisināt šo problēmu, jo mežacūkas sākušas aizvien biežāk staigāt pa kapsētām un citām vietām pilsētas nomalēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti