Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

VVD: «Uzvara-Strauti» jāsamazina cūku skaits

Bauskas novadā par vides piesārņojumu daļēji slēdz cūku fermu

Valsts vides dienests (VVD) uzsācis administratīvo lietvedību par vides piesārņošanu pret Bauskas novada cūkkopības uzņēmuma “Uzvara-Strauti” īpašniekiem. Tas tādēļ, ka, neapdomīgi izlejot cūku šķidrmēslus uz lauka, uzņēmums iepludinājis tīru vircu Žuku strautā.

Tā kā šis nav pirmais pārkāpums un uzņēmējs līdz noteiktajam termiņam nav pierādījis, ka spēj mēslus izkliedēt atbilstoši prasībām, VVD gatavo arī rīkojumu par uzņēmuma darbības daļēju apturēšanu.

Gailīšu pagasta Žuku strautā, kas ieplūst Mūsas upē, tagad par vircas klātbūtni liecina vien nepatīkams aromāts un duļķains ūdens, bet pirms pāris dienām, kad uz blakus esošā lauka tika izlieti šķidrmēsli no cūku novietnes “Uzvara-Strauti”, aina bijusi pavisam citāda.

“Uzvedot mēslus uz lauka, [saimniecības īpašnieki] nebija aprēķinājuši izvedamo mēslu daudzumu un no lauka meliorācijas sistēmā iekļuva tīra virca, kura caur meliorācijas sistēmu, aku, grāvi draudēja nokļūt Mūsas upē,” stāsta VVD Jelgavas reģionālās vides pārvaldes direktors Hardijs Verbelis.

Uzņēmuma vadītājs Andrejs Šaburovs seku likvidēšanā neesot piedalījies, un arī žurnālistiem ar viņu sazināties neizdevās. Par nodarīto kaitējumu dabai VVD  uzsācis administratīvo lietvedību.

Savukārt Valsts augu aizsardzības dienests  administratīvā pārkāpuma lietu ierosinās par šķidrmēslu neiestrādāšanu augsnē divpadsmit stundu laikā. Tomēr, neraugoties uz nihilistisko attieksmi, kas  nemainās jau gadiem, uzņēmums iecerējis paplašināties, pret ko gan iebilst pašvaldība.

“Tā problēma būtu vēl samilzušāka, jo šķidrmēslu daudzums attiecīgi palielinātos un tos joprojām nebūtu, kur izvest uz laukiem. Tad tā būtu vēl lielāka problēma,” sacīja Gailīšu pagasta pārvaldnieks Aleksandrs Gurkovskis.

Lēnu, bet regulāru vides piesārņojumu joprojām nodara arī vecās lagūnas, kurās gan pašreiz legāli pārpumpēt šķidrmēslus nav iespējams. Tomēr tās arī nav iztukšotas.

“Dīķu gala šaurākajā vietā uzbērums vairs nav tik drošs. Tur grauzēji ir sataisījuši alas. Visbīstamāk būs tad, ja uzbērums sabruks,” brīdina Gurkovskis.

Pašreiz vides dienestā tiek gatavots arī rīkojums par uzņēmuma darbības daļēju apturēšanu, kas nozīmē cūku skaita samazināšanu. “Uzņēmējs nevar piestādīt līgumus ar citiem zemniekiem, kur viņš liek mēslus, jo pašam piederošās platības viņam ir par mazu, lai visus mēslus izkliedētu atbilstoši normatīvajiem aktiem,” norādīja Verbelis.

Pašreiz cūku nobarošanas vietnē ''Uzvara-Strauti'' atrodas vairāk nekā 7000 dažāda vecuma cūku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt