Baisa aina – Vecumnieku Jaunais ezers turpina iet bojā

Bauskas novadā joprojām nekas nav ticis darīts, lai glābtu Vecumnieku Jauno ezeru, kas izžūst bojātas caurules dēļ, caur kuru mākslīgi veidotajā ezerā ieplūst ūdens no Vecā ezera.

Laikraksta "Bauskas dzīve" galvenā redaktore Anita Rozentāle par Vecumnieku ezeru
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Laikraksta "Bauskas Dzīve" galvenā redaktore Anita Rozentāle pastāstīja par iedzīvotāju novērojumiem: "Baisa aina. No estrādes puses, kur seklāks, viss sauss, zeme saplaisājusi. Cilvēki ar suņiem staigā pa ezera izžuvušo dibenu, pēta lielos gliemežvākus, pasper ar kāju stikla burciņas un plastmasas pudeles, ko līdz šim bija sedzis ūdens, bet tagad tā nav."

Rozentāle atgādina, ka Bauskas novada dome pēc iedzīvotāju piketa solīja situāciju risināt. Tomēr izsludinātajā konkursā neviens nepieteicās. "Bauskas Dzīvei" zināms, ka notikušas sarunas ar kādu vietējo uzņēmēju par darbu veikšanu. Tas izpētījis un iedevis pašvaldībai  izmaksu variantus. Tomēr konkursā uzņēmums nepieteicās, jo, pēc tā pārstāvju domām, tur bija neizpildāmi nosacījumi – būvdarbiem nav projekta, ko nevar uztaisīt četros mēnešos, kā arī rakšanas darbi privātā zemē.

Tagad dome rīko jaunu konkursu, kas noslēgsies pēc nepilnām divām nedēļām. Ir cerība, ka tajā būvnieku atradīs, jo mainīti nosacījumi.

Jau ziņots, ka plīsušas caurules dēļ ir draudi Vecumnieku Jaunā ezera liktenim. Vietējie rīkoja akciju, lai pievērstu tam domes uzmanību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti