Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Veselība. Ērces

Es un mans saimnieks

Auto entuziasta Sandra mājas mīlulis – pitona dāma Čabulīte

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Auto entuziastam Sandris Zvirgzdiņš gandrīz deviņus gadus ir saimnieks krietni eksotiskām dzīvniekam – karalisko tīģerpitonu dāmai Čabulītei.

Eksotiski dzīvnieki Sandrim vienmēr likušies ļoti interesanti. Kad pirms daudziem gadiem nopirkt pitonu bija vienkārši, Sandris izmantoja izdevību.

Lietuvā vienam moto entuziastam bija čūsku mamma, kurai “piedzima gandrīz 50 gabali, tos atveda un pārdeva te”, stāstīja Sandris.

Pitona ēdināšana ir sarežģīta - jābaro divas reizes mēnesī un vienmēr ar dzīvu medījumu.

“Šitādā izmērā viņa ēd sešas, piecas paipalas divās nedēļās. Vienā reizē iedod, un tad viņa pa vienai ēd,” stāstīja Sandris.

Par pitoniem pastāv daudzi mīti. Bet, lai gan čūska var iekost, tā nav indīga un arī nav agresīva.

Sandra sunim Markusam ar pitonu dzīve ir mierīga līdzāspastāvēšana. Suni pitons garlaiko, bet pitonam suns par lielu, lai izvērtētu kā iespēju medījumam.

Pats iespaidīgākais, protams, ir čūskas garums.

“Viņi aug dabā līdz 6,5 metriem garumā, nu manējā ir, es domāju, 3,5 metri, cik mēs esam mērījuši,” sacīja Sandris, kurš savu Čabulīti uzskata par savu talismanu – jo pats ir čūskas gadā dzimis skorpions.  

Tikai retais spēj uzņemties atbildību par eksotiskiem dzīvniekiem, un nereti dzīvnieks kalpojis tikai kā izprieca vai interjera priekšmets, un tad tas nonāk Rīgas Zoodārzā.

Zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns stāstīja, ka  visbiežāk dzīvniekiem arī nav dokumentu. Lielu daļu no tā, ko drīkst un ko nedrīkst turēt mājās, nosaka starptautiskā konvencija par tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām.

Zooveikalos nopērkamie putni, grauzēji, zivis un rāpuļi ir legāli – pārdevējam jāspēj apliecināt dzīvnieku izcelsme.

Bet ko darīt ar čūskām, pērtiķiem vai pat mūsu pašu lapsām, pūcēm un citiem meža zvēriem?  Tos drīkst turēt tikai tad, ja tiek izsniegta Dabas aizsardzības pārvaldes atļauja. Tās iegūšana nereti ir birokrātiski sarežģīts, ilgs process, jo saimniekam jāspēj pamatot dzīvnieka iegādes nepieciešamība, piemēram, zinātniski, bioloģiski vai komerciāli mērķi. Savvaļas dzīvniekus var reģistrēt arī kā kolekciju vai zooloģisko dārzu, tomēr tas var aizņemt vairākus gadus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti