Austrālijā neparastā veidā izglābj neparastu ķengurēnu

Adelaidas zoodārza darbinieki izpelnījušies lielu uzmanību un apbrīnu. Viņi atraduši pavisam drosmīgu risinājumu, kā glābt retās kokķenguru sugas mazuli. Tas ievietots parastās ķenguru mammas kabatā. Lēmums nebijis viegls, jo vajadzējis surogātmātei atņemt viņas pašas mazuli.

Mazais kokķengurēns Mahaia kļuvis par iemīļotu Adelaidas zoodārza iemītnieku. Tomēr vēl pirms dažiem mēnešiem viņš bija viens un neaizsargāts. Viņa mammu nogalināja lūstošs zars un tikai veiksmīga sakritība un zoodārza darbinieku spēja ātri reaģēt glāba mazā ķengura dzīvību. 

Zoodārza darbinieki neapmulsa krīzes situācijā un nolēma, ka mēģinās kaut ko pavisam jaunu – viņi kokķengura mazuli nodeva parastās ķenguru surogātmātes uzraudzībā, ievietojot to pieaugušās ķengurienes kabatā.

"Mums tas bija jāpamēģina. Patiešām bija jāpamēģina. Mēs nezinājām, vai tas strādās. Mums šeit ir ļoti pieredzējuši veterinārārsti. Mums ir prasmes un kompetence, lai varētu to izdarīt. Ķengurēns ļoti labi pielāgojās jaunajiem apstāķļiem," pastāstīja zoodārza darbiniece Geila Mailza.

Kokķenguri ir apdraudēta dzīvnieku suga, tāpēc, lai glābtu retās sugas ķengurēnu, nācās pieagušajai ķengurienei atņemt viņas pašas mazuli.

Tas vienmēr ir ļoti sarežgīts lēmums, nekad nav viegli kaut ko tādu izdarīt. Bet šajā konkrētajā gadījumā mēs kārtīgi izsvērām visas iespējas, kas tieši šajā brīdī ir svarīgākais, un izglābt tieši šo retās sugas ķengurēnu mums bija ļoti svarīgi.

Adelaidas zoodārs mazu ķenguru glābšanu ar surogātmātes palīdzību sācis izmantot jau deviņdesmitajos gados, tomēr šis ir pirmais gadījums, kad mazajam ķenguram un viņa jaunajai mammai ir tik atšķirīgas sugas. Drīzumā mazo Mahaiju plānots izrādīt arī plašākai apmeklētāju apskatei, taču pagaidām viņam pietiek gan ar zoodārza darbinieku, gan audžumammas uzmanību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt