Ārpus Rīgas

Daugavpilī ar īpašu programmu plāno risināt graustu problēmu

Ārpus Rīgas

Sākusies pieteikumu iesniegšana platību maksājumiem

VAAD pārstāve Anitra Lestlande par kaitēkļu prognozēm

Augu dienests: Klimata pārmaiņas katru gadu atnes kādu kaitēkļu pārsteigumu

Klimata pārmaiņas katru gadu gan augu aizsardzības speciālistiem, gan lauksaimniekiem un dārzu īpašniekiem atnes kādu pārsteigumu – jaunus kaitēkļus vai arī zināmus kaitēkļus negaidīti lielos daudzumos, Latvijas Radio pastāstīja Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) Integrētās augu aizsardzības daļas vadītāja Anitra Lestlande.

Lestlande skaidroja, ka kaitēkļiem patīk sauss laiks, bez lietus. Dažādas augu slimības vairojas tieši mitrumā, bet gan kaitēkļi, gan augu slimības savairojas, ja ir silts laiks.

Piemēram, pirms dažiem gadiem pavasaros bija dažas ļoti karstas dienas, un dažādi kultūraugi tikko sāka attīstīties, bet kaitēkļi jau paspēja savairoties lielos daudzumos un varēja nodarīt lielāku postu, norādīja Lestlande.

Ja arī šogad būs kāds ļoti karsts periods pavasarī, var prognozēt, ka cīņa ar kaitēkļiem būs jāsāk agri, bet, ja tāds periods izpaliks, tad kaitēkļi attīstīsies pamazām, kā tiem jāattīstās.

Augu aizsardzības dienesta pārstāve atzina, ka kaitēkļu un slimību izplatība mainās līdz ar klimata pārmaiņām.

“Katru gadu ir kāds pārsteigums gan novērotājiem, gan dārzu īpašniekiem - vai kāds jauns kaitēklis, vai arī zināmi kaitēkļi vairāk attīstās tādā skaitā, ka var nodarīt lielu postu, jo [..] ziemas vairs nav tādas, kādas bija agrāk, un lielāka kaitēkļu masa pārziemo,” sacīja Lestlande.  

Bet ir arī kaitēkļi un slimības, kas augus apdraud tradicionāli, un ar aktuālo informāciju par to izplatību var iepazīties Augu dienesta interaktīvajā kartē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti