Dienas ziņas

Ieslodzīto pārvadāšanai jauni auto

Dienas ziņas

Daugavpils Būvniecības tehnikumā atklāj mācību kompleksu

Augļkopības institūtam jauna laboratorija

Augļkopības institūta pētniekiem jaunas laboratorijas

Īstenojot 1,4 miljonus eiro vērtu projektu, Latvijas Valsts Augļkopības institūta (LVAI) zinātnieki Dobelē ieguvuši jaunas plašas laboratorijas telpas, kurās iespējams nodrošināt apstākļus mūsdienīgai pētniecībai. Jaunajā korpusā, kas būs viens no modernākajiem visā Baltijā, vieta ir molekulārās bioloģijas un augu patoloģijas laboratorijām. Renovēta arī esošā laboratorija, kas zinātniekiem ļaus paplašināt pētījumus augļu un dārzeņu pārstrādē.

Ar svinīgu lentas pārgriešanu, piepildījies kāds ilgus gadus lolots augļkopības institūta zinātnieku sapnis - uzbūvēts mūsdienu prasībām atbilstošs laboratoriju komplekss. "Strādājām ļoti saspiesti. Tur kur vajadzēja 10 telpas, tur bijām saspiesti divās telpās. Tā arī dzīvojām. Mēs esam 60 cilvēki un kā mēs tur izvietojāmies, to šobrīd pat grūti saprast," stāsta LVAI direktores pienākumu izpildītāja Edīte Kaufmane.

Pagaidām jaunās telpas vēl ir gandrīz tukšas, bet jau janvārī šeit būs iekārtoti gan zinātnieku darba kabineti, gan molekulārās bioloģijas, kā arī ģenētikas un augu patoloģijas laboratorijas, kur ar mūsdienīgām metodēm tiks pētīti dažādi kaitēkļi un slimību izraisītāji.

"Pirmkārt, mēs varam nodrošināt darba prasībām atbilstošus apstākļus gan no bioloģiskās drošības, gan no cilvēku drošības viedokļa, kā arī visus procesus varam veikt atbilstoši tam, kā tas prasīts pēc metodoloģijas," sacīja augu patoloģijas un entomoloģijas nodaļas vadītāja Inga Moročko-Bičevska.

Izbūvētais laboratorijas korpuss būs viens no modernākajiem savā jomā visā Baltijā. Paplašināt pētījumus tagad būs iespējams arī vecajā laboratorijā.

"Tur ir arī sakārtota ventilācijas sistēma, kā tam būtu jābūt un varēs paplašināties. Bioķīmijas laboratorijas būs plašākas tagad, vairākās telpās izvietotas un tātad iespējas radīt vairāk jaunus produktus," sacīja LVAI direktores pienākumu izpildītāja Edīte Kaufmane.

Ar laboratorijas korpusa izbūvi noslēdzies četrus gadus ilgušais projekts, kas īstenots sadarbībā ar piecām citām zinātniskajām institūcijām.1,4 miljonus vērtajā projektā, no kuriem 90% ir Eiropas reģionālās attīstības fonda finansējums, augļkopības institūtā veikta gan vecā laboratorijas korpusa renovācija, gan jaunās laboratorijas izbūve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt