Rīta Panorāma

Intervija ar Elitu Krūmiņu

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Pēta, vai suņi var saost Covid-19

ASV pēta, vai suņi var saost Covid-19

Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) sākts pētījums, lai noskaidrotu, vai cīņā pret koronavīrusu var iesaistīt arī suņus. Eksperimenta mērķis ir pārbaudīt, vai suņi spēj saost koronavīrusu un to identificēt arī cilvēkos, kuriem saslimšana norit bez simptomiem.

ASV Pensilvānijas Universitātes pētniecības centrā sākts izmēģinājums, lai noskaidrotu, vai īpaši apmācīti suņi var saost molekulas, kas identificē jauno koronavīrusu. Saskaņā ar pētījuma autoru teikto ir noskaidrots, ka suņi spēj saost organiskos savienojumus, kas saistīti ar tādām slimībām kā olnīcu vēzis un bakteriālās infekcijas – no elpas vai ķermeņa smaržas. Pētniecības centrā uzskata,  ka suņi ar saviem ārkārtīgi jūtīgajiem deguniem to pašu varētu paveikt arī ar jauno koronavīrusu.

 “Mēs praksē pārbaudām iespēju, ka ir konkrēta smaka, kas ir saistīta ar Covid-19, un ka suņi šo smaku var identificēt, lai mums palīdzētu pārbaudīt, vai cilvēks ir saslimis ar Covid-19,” stāstīja suņu apmācības centra direktore Sintija Otto.

Vairākas nedēļas eksperimentā iekļauto suņu maņas tiks iepazīstinātas ar neaktīviem koronavīrusa paraugiem, kas ir klātesoši siekalās un urīnā. Pētnieki pārbaudīs, vai suņi var atšķirt paraugus, kurās vīruss ir klātesošs, no tiem, kuros tā nav. Līdzīgs eksperiments uzsākts arī Lielbritānijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti