Rīta Panorāma

Latvijas basketbola izlase piedalīsies turnīrā Igaunijā. Intervija ar Robertu Štelmaheru

Rīta Panorāma

Skype intervija ar Tomu Brici

Jeloustounā lāči testē konteineru izturību

ASV lāči uzņēmumiem palīdz testēt konteineru izturību

ASV Jeloustonas nacionālajā parkā darbs ir arī lāčiem. Viņus izmanto konteineru un aukstuma kastu izturības pārbaudēm, lai produktus varētu sertificēt kā lāču drošas.

Jeloustonas nacionālais parks nebrīvē esošus lāčus izmanto, lai pārbaudītu dažāda veida preces, lai tās varētu sertificēt kā izturīgas pret lāčiem, piemēram, dodoties pārgājienos. Piemēram, aukstuma kaste - lai rosinātu lāču apetīti, tajā vispirms ievieto kārumus.

Ja 60 minūšu laikā lācim izdodas atlauzt aukstuma kasti, tad tā testu nav izturējusi un netiks sertificēta kā lāču droša.

Testēšanas procesu var vērot arī apmeklētāji, tāpat iespējams apskatīt konteinerus, kas iepriekš pārbaudi nav izturējuši. Šos testus finansē uzņēmumi, par nopelnīto naudu var iegādāties lāču barību.

Jeloustonā savvaļā dzīvo aptuveni 700 lāču, bet Amerikas Savienotajās Valstīs to skaits mērāms tūkstošos. Bieži lāči klīst cilvēku apdzīvotu vietu tuvumā, un eksperti norāda, ka tādēļ svarīgi nodrošināt, ka viņi nespēj tikt klāt cilvēku pārtikai vai atkritumiem, citādi vieglas maltītes meklējumos viņi atgriezīsies atkal un atkal.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti