Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds II

Ķepa uz sirds I

Arī istabas kaķi var skart infekcija; gados jaunos dzīvniekus iesaka vakcinēt

Lai arī istabas kaķi savā dzīvē, mēdz nekad neiziet uz ielas, tomēr arī tie var inficēties ar dažādām slimībām.

Liela daļa kaķu populācijas dzīvo uz ielas un nekad netiek vakcinēti. Tā rezultātā šie klaiņojošie dzīvnieki kļūst par infekcijas slimību nēsātājiem un var apdraudēt arī mājas mīluli.

Kaķiem specifiskās vīrusu slimības ir kaķu panleikopēnija, herpes vīrusa infekcija, kalicivīruss, kaķu leikēmija un trakumsērga.

Veterinārārsti apgalvo: lai saslimtu, mājas kaķim nebūt nav jāsatiek cits kaķis.

Infekcijas izraisītājus, proti, vīrusus un baktērijas, mājoklī var ienest cilvēki – ar apaviem, iepirkumiem, āra drēbēm.

"Ja kaķis ir jaunāks, tad viņam ir ļoti aktīvs dzīvesveids," saka veterinārste Daiga Bokvalde. "Viņam var piemesties caureja, viņš var apēst kādu mantiņu vai izkrist pa logu, tāpēc viņu ir jāvakcinē," viņa saka. Pat veterinārklīnikas uzgaidāmajā telpā kaķis var inficēties ar kādu vīrusu, kas izplatās pa gaisu.

Kā viena no vakcinācijas blaknēm bieži tiek minēta paaugstināta onkoloģiskās saslimšanas iespēja.

"Jā, onkoloģija ir viena no blaknēm," apstiprina veterinārārsts Aigars Briņķis. "Vietā, kur vakcinējam rodas kairinājums un tas var izraisīt stimulu augt ļaundabīgajām šūnām," pauž Briņķis.

Ārsti norāda, ka pēc vakcinēšanas saimniekam ir rūpīgi jāvēro dūriena vieta, vai tajā neveidojas sabiezējums. Ja tā ir, tad nekavējoties ir jādodas pie veterinārārsta.

Viena no vakcīnām, kas ik gadu jāsaņem ikvienam kaķim vai sunim, ir pret trakumsērgu. Veterinārārsti uzsver: lai gan daudz tiek runāts par slimības izzušanu, uz to paļauties nevajadzētu.

Bokvalde atminas, ka reiz ir bijis mājas kaķis, kurš izkrita pa logu un divus mēnešus vēlāk uzbruka saimniecei. Pēc eitanāzijas veiktās analīzes liecināja, ka kaķis bijis slims ar trakumsērgu.

Runājot par gados jaunākiem kaķiem, veterinārārstu vidū valda vienprātība, ka ir nepieciešama vakcinācija ne tikai tiem kaķiem, kas iet ārā, bet arī tiem, kas piedalās izstādēs. Viedokļi dalās par kaķiem senioru vecumā. Bokvalde norāda, ka veciem kaķiem vakcīnas nevajag, jo cienījamā vecumā dzīvniekiem jau mēdz būt problēmas ar nierēm.

Kaķu eksperte Aija Nuķe potes senioriem neatbalsta. Viņa ir redzējusi gadījumus, kad pēc vakcinācijas, kaķis paliek slims vai dzīvniekam "atsaka pakaļkājas".

Savukārt, ja mājās ir nevakcinēts dzīvnieks, saimniekiem ir jābūt ļoti piesardzīgiem.

Veterinārārsti uzsver, ka katrs gadījums tiek skatīts individuāli un lēmums vakcinēt vai tomēr nē tiek pieņemts kopā ar saimnieku.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt