Ar vebkameru aprīkotajā zivjērgļu ligzdā izšķīlušies trīs mazuļi

Zivjērgļu ligzdā, kas tiek novērota ar interneta kameras palīdzību, izšķīlušies visi trīs mazuļi, ziņo Latvijas Dabas fonds.

Šajā pavasarī ligzdā tika iedētas trīs olas, no kurām mazuļi izšķīlās 24., 26. un 28. maijā. Kā visi plēsīgie putni, arī zivjērgļi perēt sāk pēc pirmās olas izdēšanas, līdz ar to mazuļi izšķiļas ar laika intervālu. Perēšana ilgst aptuveni piecas nedēļas, perē galvenokārt mātīte, bet to ik pa laikam nomaina arī tēviņš. Mazuļus silda, baro un sargā tikai mātīte, tēviņa galvenais uzdevums ir pienest barību. Zivjērgļu mazuļi lidot prasmi apgūst aptuveni astoņu līdz desmit nedēļu vecumā.

Foto: Ekrānšāviņš no dabasdati.lv

Ar tiešsaistes kameru  (var spiest uz foto) aprīkotā zivjērgļu ligzda atrodas Viesītes novadā. Tā ir zināma kopš 2008. gada, taču jau iepriekš zināmie ērgļu novērojumi liek domāt, ka tie te ligzdoja jau dažus gadus iepriekš. Pirmais zivjērglis pie ligzdas tika novērots 3.aprīlī un tas bija agrākais šogad zināmais šīs sugas novērojums Latvijā. Savukārt ligzdošanu zivjērgļu pāris uzsāka 7.aprīlī. Igaunijā Latvijas zivjērgļu mātītei devuši vārdu Lauma, bet tēviņam - Pērkons.

Jau iepriekš ziņots, ka Latvijas Dabas fonds šajā pavasarī ir uzstādījis video kameras pie trim aizsargājamu putnu ligzdām, kurās novērojamas jūras ērgļa, zivjērgļa un melnā stārķa sugas, lai interneta tiešraidē ļautu sekot līdzi putnu ikdienai.

Lai arī šobrīd kamera darbojas tikai zivju ērgļa ligzdā, jūras ērgļa ligzdā mātīte aprūpē abus mazuļus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti