Ar tiešsaistes kameru aprīkotajā vistu vanaga ligzdā izšķīlies cālis

Ar tiešsaistes kameru aprīkotajā vistu vanaga ligzdā izšķīlies cālis, liecina interneta vietnē "Dabasdati.lv" pieejamā informācija.

"Dabasdati.lv" publiskotajās vistu vanaga ligzdas fotogrāfijās redzams, ka putna ligzdā ir vairākas olas. Līdz ar to sagaidāms, ka putni šopavasar sagaidīs ne vienu vien mazuli.

Jau ziņots, ka šā gada marta beigās tiešsaistes kamera uzstādīta arī vistu vanagu ligzdā Rīgā, lai varētu vērot ligzdā notiekošo. Pāris dienas pēc kameras uzstādīšanas ligzdā iedēta pirmā ola.

Ar tiešsaistes kameru aprīkotā ligzda ir atrasta 2013.gadā, kad to atstāja trīs jaunie putni, savukārt gadu vēlāk ligzdā izaudzināti četri mazuļi.

Pirmo reizi šī vistu vanaga ligzda ar tiešsaistes kameru aprīkota pērn, taču ligzdošana bija nesekmīga. Domājams tādēļ, ka jaunais tēviņš nespēja perējošajai mātītei nodrošināt barību. Vēlāk pamestajā ligzdā viesojās vārna, kas olas izēda.

Latvijas Dabas fonds tiešsaistes kameras pie aizsargājamo putnu ligzdām izvieto piekto gadu. Šogad translāciju kopumā plānots nodrošināt no piecu aizsargājamu putnu sugu ligzdām – jūras ērgļa, melnā stārķa, zivjērgļa, vistu vanaga un lielā dumpja ligzdas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti