Ar tiešsaistes kameru aprīkotajā vistu vanaga ligzdā iedēta pirmā ola

Ar tiešsaistes kameru aprīkotajā vistu vanaga ligzdā iedēta pirmā ola, liecina interneta vietnē "Dabasdati.lv" pieejamā informācija.

Iepriekšējās dienās vistu vanaga mātīte ligzdā pavadīja salīdzinoši daudz laika, kas jau liecināja par putna gatavošanos olu dēšanai.

Tiešraides kamera, lai varētu vērot notiekošo vistu vanagu ligzdā Rīgā, uzstādīta ceturtdien, 31.martā, liecina Latvijas Dabas fonda sniegtā informācija.

Ar tiešraides kameru aprīkotā ligzda ir atrasta 2013.gadā, kad to atstāja trīs jaunie putni, savukārt gadu vēlāk ligzdā izaudzināti četri mazuļi.

Pirmo reizi šī vistu vanaga ligzda ar tiešraides kameru aprīkota pērn, taču ligzdošana bija nesekmīga. Domājams, tādēļ, ka jaunais tēviņš nespēja perējošajai mātītei nodrošināt barību. Vēlāk pamestajā ligzdā viesojās vārna, kas olas izēda.

Latvijas Dabas fonds tiešraides kameras pie aizsargājamo putnu ligzdām izvieto piekto gadu. Šogad translāciju kopumā plānots nodrošināt no piecu aizsargājamu putnu sugu ligzdām – jūras ērgļa, melnā stārķa, zivjērgļa, vistu vanaga un lielā dumpja ligzdas.

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti