Ar raidītāju aprīkotā roņa dati liecina: nebrīvē dzimušais dzīvnieks pagaidām iedzīvojies Baltijas jūrā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ar raidītāju aprīkotā roņa pārvietošanās dati liecina, ka nebrīvē dzimušais dzīvnieks pagaidām iedzīvojies Baltijas jūrā. Ronene Irbe jūrā izlaista pirms diviem mēnešiem un patlaban vairākas nedēļas uzturas jūrā Dānijas tuvumā.

Nebrīvē dzimušais ronis pagaidām iedzīvojies Baltijas jūrā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Savukārt šonedēļ Rīgas jūras līcī izlaisti vēl divi, šoreiz piekrastē atrastie un atveseļotie roņi, kuru gaitas arī plānots izsekot ar raidītāju palīdzību.  

Šajā pavasarī Zooloģiskajā dārzā dzimis roņu mazulis pirmo reizi palaists Baltijas jūrā ar raidītāju, kas piestiprināts tam uz muguras. Nebrīvē dzimušo roni Irbi zoodārza darbinieki novēro jau pāris mēnešus, un patlaban viņa ir Dānijai piederošo Ertholmenes salu arhipelāga ūdeņos, stāstīja Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns.

Marta beigās nepilnus divus mēnešus veco roņu mazuli izlaida Ventspils piekrastes apkārtnē un pirmajās divās nedēļās Irbe aizpeldēja līdz Liepājai, bet pēc tam nedēļas laikā jau pārpeldēja Baltijas jūru līdz Zviedrijai un pēcāk paviesojās arī Polijas piekrastē.

Rīgas Zoodārzs vairāk nekā 20 gadus ik gadu jūrā izlaiž pavasarī piekrastē atrastos rehabilitētos roņus. Iepriekš atveseļotajiem roņiem iezīmēja pleznas, bet līdz šim neviens par Rīgas roņiem nebija ziņojis.

Taču šī ir pirmā reize, kad dzīvniekam pievienots raidītājs, kas netraucēs roņa dzīvei Baltijas jūrā, savukārt pēc gada, kad ronim mainīsies kažoks, nokritīs arī raidītājs.

Šonedēļ Rīgas jūras līča ūdeņos izlaisti vēl divi ar raidītāju aprīkoti roņu mazuļi – Grīva un Melluzis.

Grīvas raidītājs liecina, ka ronis pirmajās dienās vēl uzturas līcī, savukārt ar Melluža raidītāju pagaidām ir tehniskas problēmas.

Roņu gaitas Rīgas Zooloģiskā dārza darbinieki regulāri apraksta zoodārza mājaslapā sugu sadaļā, savukārt ievāktos dzīvnieku pārvietošanās datus plānots analizēt vēl gada laikā, un tie pieejami arī citiem roņu pārvietošanās pētījumu interesentiem.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti