Kultūra

Mākslinieku savienībā atklāj Jāņa Veisa personālizstādi "Glezniecība"

Kultūra

Tiks prezentēta Arņa Šablovska grāmata „Lestenes stāsts Latvijai šodien un mūžībā"

Kuldīgas novadā līdz 7.aprīlim var pieteikties projektu konkursam „Darīsim paši”

Ar nelielu atbalstu kuldīdzniekus rosina uzlabot vidi ap sevi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Kuldīgas novadā jau 11. reizi notiks projektu konkurss „Darīsim paši”. Tā ir iespēja realizēt dažādas idejas gan pilsētā, gan lauku teritorijās. Konkursam var pieteikties līdz 7.aprīlim. Līdz šim Kuldīgas novadā īstenoti dažādi projekti, taču galvenais moto ir – darīt pašiem.

Projektu konkurss „Darīsim paši” Kuldīgā notiek jau no 2006.gada, kad šo projekta ideju atveda holandieši. Tur notiek projekti „Sabiedrība ar dvēseli”. Arī Latvijā jau otro gadu ir šāda organizācija. 2006.gadā tika realizēti pirmie 24 projekti.

Kuldīgas novada domes pārstāve Evita Pētersone stāsta, ka projektu konkurss „Darīsim paši” nav domāts tikai pilsētniekiem: „Tā kā mums ir vēl 13 pagasti, tad atbalstīti tiek vismaz divi projekti katrā pagastā. Pašvaldība atbalsta 40 projektus, lai visiem būtu, citreiz pat trīs projekti tiek atbalstīti pagastos.”

Atbalstīti tiek ļoti dažādi projekti. „Dažādi sociālie projekti. Piemēram, pagājušā gadā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Viņi gribēja nodarboties ar pērļošanu. Ir fasāžu krāsošana, rotaļu laukumi, zaļās klases un citi,” stāsta Evita Pētersone.

Āra zaļās klases projekts Kuldīgas Centra vidusskolā ieguva atzinību arī Kurzemes mērogā, saņemot labākā projekta titulu. „Mums ir liela skola – vairāk nekā 600 skolēnu. Mums pietrūkst iekšpusē vietas, kur varētu nodarboties ar praktiskām, pētnieciskām lietām. Tad mēs ar kolēģiem izdomājām, ka mēs varētu attīstīt šo ideju ārpusē, jo mums bija šis brīvais laukums un kāpēc to vietu neapdzīvot,” ģeogrāfijas un dabas zinību skolotāja Iveta Eglīte stāsta, kāpēc skola pieteikusies projektu konkursam „Darīsim paši”.

Projekta īstenošanā aktīvi iesaistījās fizikas skolotājs Igo Kūlainis, meklējot dažādus tehniskus risinājumus, lai klase būtu piemērota dažādām aktivitātēm: „Mums te ir ugunskura vieta, meteostacija ilglaicīgiem pētījumiem. Mēs šo vietu varam izmantot ne tikai bioloģijai, ķīmijai, fizikai, bet arī mazajām klasītēm un citām aktivitātēm. Tā ir funkcionējoša klase ar tāfeli, tikai tā neatrodas telpās, bet brīvā dabā.”

Skola āra klases ideju plāno attīstīt arī turpmāk. Ņemot vērā lielo iedzīvotāju atsaucību un interesi, arī šajā gadā konkursam „Darīsim paši” paredzēts finansējums 24 000 eiro. Līdzfinansējumu plānots piešķirt 40 iedzīvotāju iniciatīvu projektiem, 600 eiro katram. Atbalstu var saņemt arī tās biedrības vai domu biedru grupas, kurām nav savs līdzfinansējums projektam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti