Ar Latgales zoodārza darbinieku spēkiem tapusi jauna mītne surikatiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Daugavpilī Latgales zoodārzā mītošā surikatu ģimene pārcēlusies uz savu jauno mītni. Surikatu jaunā dzīves vieta ir tapusi nepilna gada laikā pašu Latgales zoodārza darbinieku spēkiem.

Latgales zoodārza darbinieku spēkiem tapusi jauna mītne surikātiem
00:00 / 04:52
Lejuplādēt

Latgales zoodārza rosīgie iemītnieki – seši surikati – sagaida apmeklētājus, aktīvi rosoties savā jaunajā dzīvesvietā. Daļa surikatu riņķo apkārt koka masīvam ar dobumu, daļa – pacēlušies uz pakaļkājām un, atbalstījušies uz astes, ar interesi vēro atnācēju.

Kā stāsta Latgales zoodārza ekskursiju vadītājs Aivars Rimicāns, uz jauno mītni surikatu ģimene pārcēlusies šī gada sākumā. Atšķirībā no vecās mītnes, tagad jaunajās mājās surikatiem paveras skats uz zoodārza pagalmu. Caur logu viņi var vērot apmeklētājus, bet vajadzības gadījumā arī paslēpties.

"Tika izveidots koka masīvs ar dobumu. Tas ir paredzēts, lai būtu vieta slēpnim. Ja ir trauksmes situācija, surikati novērotāji paziņo un visi slēpjas tālākajā stūrī vai koka dobumā. Ir iespēja arī atpūsties, nakts laikā vai diendusas periodu viņi var pavadīt dobumā,” stāsta Rimicāns.

Surikatu jaunajai mājai ir arī vēl kāda būtiska atšķirība no vecās: "Kādreiz kontakts ar surikatiem nebija tik tiešs, jo viņi pilnībā atradās aiz stikla, tad šeit augšējā daļa ir vaļēja. Stikls nenosedz skaņu, var dzirdēt trokšņus, sarunas, kustības un tamlīdzīgas lietas, kas raksturo viņus vairāk."

Latgales zoodārza zooloģe Irina Aleksejeva zina stāstīt, ka surikati ir visēdāji, bet viņu diētas lielākā daļa sastāv no olbaltumvielām: "Tā ir zivs, vista, kaķiem domātie konservi, olas, kukaiņi, kurus dodam gandrīz katru dienu, un, protams, arī augļi un dārzeni. Tāpat viņiem ļoti patīk kartupeļi un ķirbji. Bieži vien mēs liekam viņu mājvietā veselu ķirbi, un viņi to ēd, rok un nodarbina sevi ar to."

Surikati raisa lielu Latgales zoodārza apmeklētāju interesi.

Paši viņi uz atnācējiem reaģē atkarībā no noskaņojuma. "Bieži vien surikati sēž un sagaida apmeklētājus pie loga, kurš viņiem ir uz ielas pusi. Dažreiz viņi var kaut kur paslēpties un gulēt tā, lai neviens viņus neredzētu. Domāju, ka tas ir atkarīgs no dienas aktivitātes, no dienas ilguma,” skaidro Aleksejeva.

Surikatu mātīti un tēviņu Latgales zoodārzam uzdāvināja Rīgas kolēģi. Pēc tam viņiem piedzima mazuļi. Savukārt brīvā dabā surikati parasti sastopami stepēs, savannās, citās atklātās vietās.

Surikatu jaunās mājas atklāšana Latgales zoodārzā nav vienīgai jaunums. "Iepriekšējā gada beigās zoodārza kolekcija tika papildināta ar vairākiem kukaiņveidīgajiem. Tāpat tika papildināti dažādi rāpuļi, tajā skaitā čūskas un varāni. Dzīvnieki zoodārzā pakāpeniski vairojas, kas ir labs rādītājs, un ir iespēja paplašināties,” saka zoodārza ekskursiju vadītājs.

Šogad zoodārzs plāno paplašināt gan savu platību, gan arī kolekciju. "Turpmāk tiek plānota ūdens tematika. Visdrīzāk tā būs arī jūras tematika. Ir paredzēt jūras akvāriji. Te būs jūras dzīvnieki, zivis. Iespējams, ūdrs, ja mēs viņu atradīsim un varēsim iegādāties. Tāpat tā būs iespēja pārvietot koraļļus, kas mums jau ir."

Nākamajā mēnesī no Dienvidamerikas caur Vāciju uz Latgales zoodārzu atceļos arī tamarīni – mazi marmozetiem līdzīgi pērtiķi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti