Rīta Panorāma

Imres Kālmāna operete "Silva. Čardaša karaliene" jaunā iestudējumā

Rīta Panorāma

Grupai "Astro"n"out" iznāk jauna dziesma "Multivitamīnu multipaka"

Kā patversmē adoptēt suni?

Ar ko jārēķinās, ja vēlaties adoptēt suni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Diemžēl Latvijas dzīvnieku patversmes nevar sūdzēties par suņu trūkumu. Bet patversmju darbinieki kuram katram garāmgājējam bezsaimnieka suni neatdos. Turklāt par dzīvnieka izņemšanu no patversmes bieži vien tiek prasīta arī samaksa. Kāpēc tā un ar ko jārēķinās, ja vēlaties adoptēt suni?   

Dodoties uz patversmi pēc suņa, pirmkārt ir jāizvērtē, vai jūs un jūsu ģimene ir gatava uzņemt mājās šādu dzīvnieku.

“Ļoti svarīgi, lai tas būtu izsvērts, pārdomāts lēmums. Jāsaprot, ka suņi, kaķi nedzīvo vienu divus gadus, bet tas ir ilgs mūžs, tie ir padsmit gadi. Jāizvērtē savs dzīvesveids, jāsaprot, vai tu vari atļauties režīmu, ka katru dienu, vienalga kāds laiks, no rīta un vakarā suns ir jāved ārā. Principā trīs reizes dienā jāved ārā,” stāsta dzīvnieku patversmes “Ulubele” vadītāja Ilze Džonsone.

Tāpat jārēķinās, ka minimālās dzīvnieka uzturēšanas izmaksas būs aptuveni 30 eiro mēnesī. Suns būs gan jābaro, gan jāved pie veterinārārsta, vēlams arī uz suņu skolu.

Ja tam visam esat gatavs gan morāli, gan finansiāli, tad nākamais solis ir saprast, kāds suns būs vispiemērotākais jūsu dzīvesveidam - īsspalvains vai garspalvains, dzīvošanai dzīvoklī vai privātmājā, mazs vai liels, aktīvs vai mierīgs un tā tālāk.  

“Patversme nekādā ziņā nav veikals. Mums nav obligāts pienākums jebkuram, kurš ir iedomājies spontāni, ka viņam vajag dzīvnieku, šo dzīvnieciņu dot. Katra patversme izstrādā savus adopcijas noteikumus,” skaidroja Ilze Džonsone.

Nereti gadās, ka pie suņa var tikt tikai otrajā vai trešajā sastapšanās reizē.

Vieni no stingrākajiem noteikumiem Latvijā dzīvnieku adopcijai ir Juglas dzīvnieku patversmē “Labās mājas”.

“Notiek tādā kā anketēšana, kas bieži vien cilvēkiem nepatīk. Nepatīk, ka uzdod ļoti daudz jautājumu. Kāda ir jūsu iepriekšējā pieredze, kāds bijis iepriekšējais dzīvnieks, cik ilgi nodzīvoja? Ko domā par dzīvnieka iegādi visa ģimene? Cik daudz esat prom no mājas, cik stundas neesat mājās? Tas viss ir tikai tādēļ, lai cilvēkam piemeklētu atbilstošāko dzīvnieku, izskaidrojot visus aspektus, kas varētu būt, pieaugušu suni uzņemot mājās,” skaidro dzīvnieku patversmes “Labās mājas” vadītāja Astrīda Kārkliņa.

Tāpat tiek pārbaudīta suņa un tā topošā saimnieka raksturu saderība.

Liela daļa patversmju par dzīvnieku prasīs arī samaksu. Cenas ir dažādas, sākot no viena eiro līdz pat 100.  

“Tas ir patversmju izdzīvošanas jautājums. Šeit neviens patversmē nav ne miljonārs, ne pāri pārēm zeltā. Tas ir izdzīvošanas jautājums, lai varētu glābt nākamos dzīvniekus,” uzsver Astrīda Kārkliņa.

Jāņem vērā, ka patversmju suņi būs attīrīti no parazītiem, vakcinēti, čipoti, reģistrēti, sterilizēti. Pamēģiniet to paši paveikt 100 eiro robežās - būs grūti. Tāpēc nevajadzētu patversmēm pārmest  samaksas prasīšanu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti