Ar kaķu sterilizācijas kampaņu plāno regulēt klaiņojošo dzīvnieku skaitu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Sociālajā veterinārajā klīnikā "Dzīvnieku draugs" ar starptautisku apmācību projektu sāksies ielas kaķu sterilizācijas mēnesis. Plānots divas nedēļas sterilizēt ielu kaķus ne vien Rīgā, bet arī dzīvniekus sterilizācijai nogādāt no dažādiem Latvijas reģioniem, sadarbojoties ar vietējām dzīvnieku aizsardzības organizācijām un patversmēm. 

Projekta autori uzsver, ka klaiņojošo dzīvnieku skaitu var ierobežot, uzraugot kaķu kolonijas. Tas novērš infekcijas slimību izplatīšanos, paglābj dzīvniekus no ciešanām un mazina sabiedrības nepatiku pret klaiņojošiem dzīvniekiem.

Patversme "Dzīvnieku draugs" sāk ielas kaķu intensīvās sterilizēšanas projektu divu nedēļu garumā, kura laikā vetārsti sterilizēs simtiem Rīgas un no citām pašvaldībām atvestos ielu kaķus. Vienlaikus projektā izglītos Latvijas Lauksaimniecības universitātes veterinārmedicīnas studentus, dodot viņiem iespēju kā asistentiem klātienē vērot vietējo un ārvalstu vetārstu darbu.

Patversmes vadītāja Laura Karnīte stāsta, ka dienā procedūras veiks līdz 30 kaķiem: "Vairākos projektos pagājušajā gadā sterilizējām 1224 kaķus, šogad ceram izdarīt vairāk, ap 1500 kaķiem. Intensīvajā sterilizācijas periodā nebūs iespēja individuāli nest cilvēkiem savus kaķīšus, jo mēs cenšamies - ja procesu kādā kolonijā uzsāk, tad jāizsterilizē vismaz vairums, ja ne visi."

Rīgā lielākās klaiņojošu kaķu koloniju problēmas ir Ķengaragā. Pasaules prakse pierāda, ka kaķu koloniju skaits samazinās brīdī, kad sterilizēto kaķu skaits ir lielāks kā nesterilizēto, līdz kam Latvijai ir ļoti tālu. Taču arī citas valstis to panākušas daudzu gadu garumā. Šo projektu finansē no Teterevu fonda un Bridžitas Bordo fonda Francijā, bet arī Rīgas pašvaldība cenšas problēmu risināt.

"Zinot, kāda mums valstī ir situācija, protams, mēs nevaram prasīt, lai pašvaldība atvēl naudu kaķu sterilizācijai laikā, kad palīdzība vajadzīga cilvēkiem - bērniem, veciem cilvēkiem. Es domāju, ka kopumā Rīgas domi var uzteikt par to, ka viņa to dara. Šobrīd konkurss ir veterinārajām klīnikām, kam tā ir peļņa, ir jautājums par cenu. Bet tas ir diskusijas jautājums," saka Karnīte.

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas un patversmes kaķus ved arī no citām pašvaldībām, kā Jūrmalas, Tukuma, Jelgavas un pat no Alūksnes. Savukārt organizācijas "Minku SOS" pārstāve Monika Savdona no Jelgavas Latvijas Radio pastāstīja, ka šogad programmas ietvaros pieteikta 42 kaķu sterilizācija un uz Rīgu dzīvniekus nākas vest, jo uz vietas pašvaldībā šādas aktivitātes vispār nenotiek.

Šis ir jau trešais "Māci un dari" projekts Rīgā, ko organizē sociālā veterinārā klīnika "Dzīvnieku draugs", un kaķu sterilizācija ilgs līdz 20.martam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti