Ar Covid-19 saslimis tīģeris Ņujorkas zoodārzā

Tīģerim Ņujorkas zoodārzā Bronksā konstatēts Covid-19, atsaucoties uz štata amatpersonām un zoodārza pārstāvju teikto, vēsta avīzes "The New York Times" portāls. Šis ir pirmais gadījums, kad Covid-19 tiek konstatēts dzīvniekam ASV un tīģerim – jebkur pasaulē.

Četrus gadus vecā Malajas tīģeriene Nadja ar vīrusu, visticamāk, inficējusies no zoodārza dzīvnieku kopēja, kuram slimības simptomi parādījušies nebija.

Covid-19 simptomi tīģerienei Nadjai pirmo reizi parādījās 27. martā, apstiprināja zoodārza galvenais vetārsts Pols Kalejs. Apmeklētājiem zoodārzs tika slēgts 16. martā ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību Ņujorkā.

Sauss klepus, sēkšana un apetītes zudums zoodārzā novērots arī Nadjas māsai Azulai, diviem Amūras tīģeriem un trim Āfrikas lauvām.

“Es nespēju tam noticēt,” zoodārza direktora Džima Brehenija teikto citē portāls. Vienlaikus direktors pauda cerību, ka šis atklājums varētu palīdzēt kopējā pasaules cīņā pret vīrusu.

“Jebkāda jauna informācija par vīrusa izplatību un to, kā dažādas sugas uz to reaģē, sniedz lielāku zināšanu resursu,” pārliecināts Brehenijs.

Ķīnas zinātnieki norāda, ka kaķi var inficēties ar koronavīrusu un nodot to citiem kaķiem, atsaucoties uz Harbinas Veterinārās izpētes institūtu, vēstīja portāls “Nature.com”. Savukārt suņi, kā arī vistas, pīles un cūkas pret šo vīrusu nav uzņēmīgi. Taču pagaidām zinātniekiem nav skaidrības, vai kaķi to var nodot cilvēkiem.

Marta beigās Beļģijā tika konstatēts gadījums, kad no sava saimnieka ar Covid-19 inficējās kaķis, vēstīja portāls “LiveScience.com”. Kaķa saimnieks ar koronavīrusu saslima apmēram nedēļu pēc atgriešanās no ceļojuma uz Ziemeļitāliju un vēlāk inficēja ar to savu mājdzīvnieku, kam tika novērota caureja, vemšana un elpceļu saslimšanas pazīmes.

PVD ģenerāldirektors Māris Balodis uzsver, ka dzīvnieku saslimšana ar Covid-19 ir maz un fragmentāri pētīta, tāpēc pagaidām var runāt vienīgi par aizdomām, ka cilvēks varētu inficēt arī mājdzīvnieku.

Taču pagaidām neesot ziņu, ka mājdzīvnieki varētu nodot vīrusu cilvēkam.

Tomēr dienests iesaka Covid-19 saslimušajiem savus mīluļus neatdot citiem cilvēkiem.

"Ja kaķis ir šādā mājsaimniecībā, kurā ir saslimis cilvēks, tad kaķim arī šajā mājsaimniecībā būtu jāpaliek. Nevajadzētu viņu atdot citiem radiniekiem, nemaz nerunājot par to, ka kaķis varētu būt vīrusa pārnesējs un tālāk izplatītājs. Kaķis kā fizisks objekts var būt vīrusa pārnesējs kā jebkura virsma, ar spalvu," skaidro Balodis.

Balodis norāda, ka līdzšinējie pētījumi nav pierādījuši, ka ar vīrusu varētu saslimt suņi. Tomēr piesardzības nolūkos dienests iesaka izvairīties no saskares ar klejojošiem dzīvniekiem un neuzņemt mājās uz ielas mītošus suņus un kaķus.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss, kas izraisa "Covid-19", sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Martā Pasaules Veselības organizācija pasludināja, ka Covid-19 sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzviet pasaulē atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti