Ar 200.raidījumu piekto dzimšanas dienu nosvin «Ķepa uz sirds»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pirms pieciem gadiem sākās LTV raidījuma "Ķepa uz sirds" vēl nebijuša formāta raidījums Latvijas televīzijās. "Ķepa uz sirds" tapa, lai palīdzētu meklēt mājas kaķiem un suņiem, kurus pametuši saimnieki. Lai stāstītu par īstiem dzīvnieku draugiem, tādējādi iedvesmojot arī citus izdarīt labu darbu – palīdzēt dzīvniekiem.

Pirmajā raidījumā tika stāstīts par Serbijā izglābtu sunīti Jorbiku, kurš nonāca Latvijā un tika adoptēts, un savu mīluli Buču skatītājiem pirmo reizi parādīja dziedātāja Laima Vaikule.

Raidījuma idejai pilnībā noticēja tikai Ināra un Boriss Teterevi, kuri visus šos gados ļauj mums realizēt savas idejas un jau divsimto sestdienu palīdz satikties daudzām sirdīm.

Raidījuma 200 sērijās piedalījušies vairāk par 2000 suņiem un kaķiem. Sadarbībā ar Latvijas patversmēm mājas atrastas gandrīz 1000 suņiem un kaķiem.

Dzīvnieku adopcijā ļoti palīdz slavenības. "Paldies" sakāms visiem, kuri savā saspringtajā dzīvē atrada laiku dzīvnieku glābšanai. Tie bija gan olimpiskie čempioni, gan operas prīmas, gan aktieri un mūziķi, gan biznesa haizivis, - Sandis Ozoliņš un Māris Štrombergs, Inese Galante un brāļi Žagari, un Viktors Lapčenoks, un Čikāgas piecīši, Raimonds Gerkens un Pēteris Šmidre, Mairis Briedis un Martins Dukurs, Ainars Mielavs un Igo, un daudzi daudzi citi… arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Tiesa, dažkārt, atnākot uz patversmi, slavenības dzīvniekus adoptēja paši. Aktieris Ģirts Ķesteris adoptēja kucēnu, kurš dzīvo lauku mājās, savukārt aktrise Veronika Plotņikova nespēja paiet garām mazajai kaķu meitenei. Visnegaidītākais izvērtās stāsts par vokālo pedagodu Edgaru Kramiņu, kurš kļuva par krusttēvu Baronam Bosam, bet tad saprata, ka Boss ir viņa īstais suns.

Pieprasītākais suns raidījuma vēsturē bija kucēns Orso, kuru par savu krustbērnu izvēlējās dziedātājs Ingus Pētersons. Lai arī bija daudzi gribētāji, Orso aizbrauca mājās pie Līvzinieku ģimenes, kuri paspēja pēc kucēna atbraukt pirmie.

Par ideju, ka slavenības var palīdzēt meklēt māju patversmes dzīvniekiem, iesākumā skeptisks bija komponists Zigmārs Liepiņš.

Taču tieši viņš palīdzēja mainīt likteni ilgstoši nevienam nevajadzīgajam haskijam Ali. Viņu Latvijas otrā galā ieraudzīja Valdemārs, kurš uzreiz saprata, ka tas ir suns, kādu viņš vēlējies visu mūžu.

Hokejists Arturs Irbe palīdzēja meklēt mājas suņu meitenei Emmai un pēc tam devās arī apciemot viņu jaunajās mājās. Neilgi pēc tam Arturs arī pats adoptēja Vidusāzijas suni, no kura bija atteikušies saimnieki.

Par to, cik laimīga var būt dzīve dzīvniekam un cilvēkam, ja tie viens otru atraduši, varēja pārliecinājāties, kad skatītāji satikās ar talantīgo Tinu un Čendiju no Londonas. Tina Čendiju ieraudzīja patversmē, un tā bija mīlestība no pirmā acu skatiena. Abas piedalījās talantu šovā "Britain got Talent", kur iekļuva fināla trijniekā un kļuva slavenas visā valstī.

LTV raidījums "Ķepa uz sirds" cīnās arī par dzīvnieku tiesībām citās valstīs. Kopā ar pasaules kaķu ekspertu izdevās panākt, ka Kipras Afrodītes kaķi, kas cieta no vietējo iedzīvotāju nežēlības, tika atzīti par īpašu šķirni un tiks vairāk aizsargāti.

Dzīvniekus pamet diemžēl visās valstīs. Tāpēc, meklējot dzīvnieku draugus ārpus Latvijas, veiksme, ka izdodas sastapt arī tur valdošās elites pārstāvjus, kas palīdz dzīvniekus un iedvesmo citus, nebaidīties ņemt dzīvnieku no patversmes.

Piecu gadu laikā sastapti arī ārzemēs dzīvojoši latvieši, kuri glābj, ārstē un palīdz pamestiem kaķiem un suņiem. Bet ko darīt, ja Latvijā tev ir suns vai kaķis, bet darba dēļ jāpārceļas uz dzīvi citur? Izrādās, visu var, ja labi grib – diplomāts Rūdolfs Brēmanis, pārceļoties uz Emirātiem, ne mirkli nešaubījās, ka kaķi ņems līdzi, par spīti visām sarežģītajām formalitātēm.

Raidījuma "Ķepa uz sirds" stāstos piedalās ne tikai kaķi, suņi vai zirgi.

Rīgā dzīvo izglābts un pieradināts vāverēns, kurš nosaka kārtību visā mājā. Saldū atrasta ģimene, kas no patversmes adoptēja pundurcūku.

Patversmē cūciņa nokļuva, jo negaidīti strauji sāka augt un kļuva lieka saviem saimniekiem. Jaunie saimnieki cūciņu lutina un pat kopā dodas uz veikalu.

Tukumā skatītājus pārsteidza izteiksmīgi runājošs papagailis.

Par saviem mīluļiem tiek saukts ne tikai pērtiķītis vai pundurkaza, bet, izrādās – pat bebrs. "Ķepas uz sirds" varonis – izglābtais bebrs Knuhs ne tikai dzīvojas pa visu māju, bet pat guļ ar saimniekiem vienā gultā.

Iespējams, talantīgākais mīlulis Latvijā ir no Bulgārijas izglābtais ēzelītis, kurš piedalījies vairāk nekā simts izrādēs "Ziedonis un Visums".

Bet skaļākais un populārākais "Ķepa uz sirds" varonis joprojām ir retās – mančkinu šķirnes kaķēns, kurš, iespējams, pretendē uz Latvijā populārākā video varoni. Video jau sasniedzis vairāk kā 21 miljonu skatījumu. Cilvēki visā pasaulē turpina komentēt un pat ievieto savu mīluļu video – kā tie reaģē uz mūsu kaķēna ņaudēšanu.

Bet visjaukākais "Ķepa uz sirds" raidījumā vienmēr ir bijis un būs brīdis, kad palīdzēts kādam kaķim vai sunim satikt savu īsto saimnieku.

Sižetā par dzīvnieku biedrības "Trīnītes" vadītāju Ievu Jūrmalnieci kopīgi meklētas mājas kaķēnam Kundziņam, kuru Ieva bija paņēmusi no ielas. Sižets vēl nebija beidzies, kad Ievas telefons zvanīja vienā zvanīšanā! Šodien Kundziņš dosies uz jaunajām mājām Kuldīgā.

Varētu jautāt, ar ko šī ģimene pārliecināja Ievu atdot Kundziņu tieši viņiem? Baibas un Andra ģimenē jau ir kaķi un visi izglābti no ielas. Kad Baiba meklēja mīluli mammai, zināja, ka tas būs kaķis, kam jāpalīdz. Arī vārds Kundziņam netiks mainīts. Redzot, cik skaists un labi audzināts ir Kundziņš, Baiba aicina arī citus nebaidīties adoptēt kaķi no ielas,  protams, pirms tam rūpīgi apzināties atbildību, kas jāuzņemas. Kad pienācis brīdis nodot to jauno saimnieku rokās, tas Ievai nemaz nav tik viegli, jo ar kaķēnu kopā pavadīti vairāki mēneši.

Kā klājas citiem mīluļiem, kuru liktenis mainījās pēc raidījuma, tiks stāstīts nākamajos raidījumos. Rakstiet arī jūs un stāstiet savus stāstus, raidījuma "Ķepa uz sirds" komanda vienmēr gatava doties ceļā, arī pēc 200. raidījuma palaišanas Latvijas Televīzijas ēterā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti