Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valdība nosaka striktākus pulcēšanās ierobežojumus

Sociālā distancēšanās jāievēro arī dodoties dabā

Apmeklētāju skaits būtiski pieaug arī dabas takās Latgales pusē

Jaundomes muiža un netālu no tās nesen labiekārtotā dabas taka ir viens no 13 Dagdas Tūrisma informācijas centra mājaslapā atrodamajiem populārākajiem tūrisma objektiem Dagdas novadā. Dagdas Tūrisma informācijas centra vadītājs Juris Viļums pastāstīja, ka pēdējās dienās atpūtnieku pie dabas skaits ir strauji audzis.

"Cilvēki interesējas. Labs laiks, saulīte spīd," teica Viļums. "Starp citu, no Rīgas zvana veselas ģimenes laiku pa laikam un grib atbraukt uz laukiem. Tuvāk lielākām pilsētām, ne tikai Rīgai, tie objekti varētu būt vairāk apmeklēti. Tā, ka vēl vairāk aicinu aizbraukt uz kādu nedaudz attālāku novadu."

Tieši situācija, ka populārākajos tūrisma objektos atpūtnieki pulcējas kuplā skaitā, bija pamudinājums Veselības ministrijas pārstāvjiem ieviest papildu ierobežojumus par maksimālo pieļaujamo cilvēku skaitu vienkopus arī brīvā dabā. Pagaidām gan  tūrisma informācijas centru darbinieki nepārbauda iedzīvotāju plūsmu atpūtas vietās. 

"Es domāju, ka katram cilvēkam pašam ir jāsaprot, ka jāievēro elementāri drošības pamati – gan distance, gan rokas jāmazgā," uzsvēra Viļums. "Vairāk šobrīd tiek veikta aptauja par tūrisma uzņēmējiem, kas varbūt jau ir sajutuši kādas ekonomiskas problēmas saistībā ar šo jauno situāciju."

Līdztekus divu metru distances ievērošanai nedrīkst aizmirst arī par citiem atbildīgas atpūtas nosacījumiem. 

"Ņemot vērā personīgo higiēnu, ievērot to arī dabā un ejot nepiesārņot. Ko paņēmi līdzi, to neatstāj un savāc," atgādina Viļums. "Vēl labāk, ja staigājat pa mežu, iesaku paņemt kādu maisiņu visādam gadījumam, ne sēnēm un ne ogām, bet, ja tur kāds atkritums mētājas, to vērtīgi paņemt pie reizes."

Kopš 28. marta uz valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laiku aktīvās atpūtas cienītājiem būs slēgti gan atsevišķi uzņēmuma “Latvijas Valsts meži”, gan Dabas aizsardzības pārvaldes pārziņā esošie tūrisma objekti. Starp tiem arī tādas atpūtas vietas kā Teirumnieku purva taka, Ložmetējkalna skatu tornis, putnu vērošanas tornis Ķemeru Nacionālajā parkā un citas, kurās nav iespējama sociālā distancēšanās to šaurības dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti