ANO dalībvalstis nespēj vienoties par atklāto ūdeņu apsaimniekošanu

Bez gala vienošanās noslēgušās divu nedēļu ilgās ANO dalībvalstu diskusijas par bioloģiskās daudzveidības aizsardzību atklātajos ūdeņos. Šāda līguma mērķis būtu vērsties pret dažādiem vides un ekonomiskajiem izaicinājumiem ūdeņos, kas atrodas ārpus konkrētu valstu jurisdikcijas. ANO pārstāvji cer, ka sasniegtais progress ļaus nākamo sarunu kārtu sarīkot vēl šogad.

ANO dalībvalstis nespēj vienoties par atklāto ūdeņu apsaimniekošanu
00:00 / 00:46
Lejuplādēt

Atklātie starptautiskie ūdeņi ietver aptuveni pusi no mūsu planētas virsmas un diskusijas par šīs teritorijas aizsardzību un ilgtspējīgu resursu izmantošanu ārpus nacionālo valstu robežām turpinās jau 15 gadus. Kā paziņojusi konferences priekšsēdētāja Rena Lī, lai arī pēdējo nedēļu laikā ir sasniegts ievērojams progress, ir nepieciešams vēl vairāk laika, lai panāktu gala vienošanos.

Viens no visjūtīgākajiem jautājumiem ir saistīts ar iespējamo peļņu no starptautiskos ūdeņos iegūtiem ģenētiskiem resursiem un brīnumproduktiem, kurus vēlas atrast dažādas ķīmiskās un kosmētikas kompānijas. Šādus pētījumus parasti var atļauties tikai bagātākās valstis, bet attīstības valstis nevēlas šajā procesā sajusties atstumtas. Tagad nākamais solis ir jāsper ANO ģenerālajai asamblejai, kurai jānosaka nākamās tikšanās datums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti