Amūras tīģeris ievēlēts par prezidentu – populārāko dzīvnieku Rīgas zoodārzā

Rīgas zoodārza prezidenta vēlēšanās, kur piedalījās gandrīz 67% apmeklētāju, kas ir augstāks rādītājs nekā 14. Saeimas vēlēšanās, par jauno prezidentu jeb populārāko dzīvnieku sugu zoodārzā atzīts Amūras tīģeris Augusts. Par to nobalsoja 29% apmeklētāju, pavēstīja Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

Jaunais prezidents, būdams iekļauts Pasaules Sarkanās grāmatas nopietni apdraudētās sugas kategorijā, par godu nule kā aizvadītajai Starptautiskajai Dzīvnieku aizsardzības dienai, aicina ikvienu apmeklētāju iepazīt arī citas Rīgas Zooloģiskajā dārzā mītošās aizsargājamās dzīvnieku sugas.

To var izdarīt, izstaigājot jaunzveidoto maršrutu "Sarkanajai grāmatai pa pēdām".

Tropu mājā apmeklētājiem no 8. oktobra būs aplūkojami unikāli gliemeži, kuriem zooloģiskie dārzi ir palikuši kā pēdējais patvērums uz zemeslodes,

jo nākošā kategorija EX ("extinct") apzīmē, ka nebrīves kolekcijās šīs sugas pārstāvju vairs nav, un šo sugu esam pilnībā zaudējuši, vēsta zoodārza pārstāvji. Rīgas zoodārzā ar izzūdošo gliemežu sugām strādā jau 20 gadus. 

„Tas ir mazs gliemezītis – mainīgā partula, kas dabā dzīvoja pavisam otrā pasaules malā – Franču Polinēzijā. Tās ir Okeānijas salas, kas ir Klusā okeāna viducī. Svešu gliemežu ievešanas dēļ diemžēl šie partulu gliemeži aizgāja bojā, tika iznīcināti. Tas pēdējais patvērums – zooloģiskie dārzi – ir ķērušies pie nopietnas programmas un cenšas šo gliemezīti atjaunot atpakaļ dabā," Latvijas Radio pastāstīja zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns.

Rīgas zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

Maršruta ceļa lapa būs pieejama jau šīs nedēļas nogalē un to varēs lejupielādēt.

Kopumā Rīgas Zooloģiskajā dārzā mīt 110 globāli aizsargājamas dzīvnieku sugas, arī 25 Latvijā īpaši aizsargājamo dzīvnieku sugu pārstāvji, piemēram, zaļais krupis, smilšu krupis, sarkanvēdera ugunskrupis, austrumu kokvarde, purva bruņrupucis, melnais stārķis, urālpūce, Eiropas ūpis, lidvāvere, meža susuris, ziemeļu lūsis, brūnais lācis u.c.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti