Akciju «100 putnu torņi Latvijas simtgadei» sāks ar sacensībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Šajā nedēļas nogalē, 19. un 20. maijā, notiks jau 15. gada notikums putnu vērošanā – diennakts putnu vērošanas sacensības “Torņu cīņas 2018”. Tajās piedalīsies 19 komandas ar 74 putnu vērotājiem, informē Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) pārstāvis Agnis Bušs.

Sacensību “Torņu cīņas 2018” laikā torņus būs iespēja apmeklēt arī vienkārši ekskursijas pēc un komandas labprāt pastāstīs un parādīs torņa apkārtnē esošos putnus, kā arī varēs uzzināt ko vairāk par pašām sacensībām. 15 pieredzējušās komandas putnus torņos vēros 24 stundas, bet četras Tautas klases komandas – četras stundas. To, kura komanda dosies uz kuru torni, noteiks izloze sestdienas rītā “3 pavāru restorānā” un izlozes rezultāti tiks publicēti Torņu cīņu interneta vietnē www.tornucinas.lv. Šajā interneta lapā ir atrodama arī informācija par zināmajiem putnu vērošanas torņiem Latvijā (sadaļā KARTE). Sacensībām dzīvajā var sekot līdzi ar mirkļbirkas #TornuCinas palīdzību sociālajos tīklos, īpaši tviterī.

LOB arī izsludina akciju “100 putnu torņi Latvijas simtgadei” un aicina ziņot par putnu vērošanas torņiem, skatu torņiem un platformām, kā arī citām līdzīgām konstrukcijām. Savu atsauksmi par torņiem (gan kartē esošajiem, gan vēl neiekļautajiem) un tajās novērotajām putnu sugām aicina sūtīt uz e-pastu [email protected]. Akcijas mērķis ir apzināt 100 torņus un līdzīgas konstrukcijas, kas būtu izmantojamas putnu vērošanai. Pagaidām vietnē www.tornucinas.lv ir apkopota informācija par 51 torni.

Pērn Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstītajās sacensībās “Torņu cīņās 2017” piedalījās 72 dalībnieki no 18 komandām, kuras kopā novēroja 185 putnu sugas un torņos uzņemot 388 apmeklētājus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti